април 25, 2024

Аргентина је зауставила касни низ Холандије, победивши у извођењу пенала у дивљем четвртфиналу Светског првенства

Аргентинац Лионел Меси слави након што је Лаутаро Мартинез постигао победоносни пенал у распуцавању Холандије у петак у Катару. (Фотографија Јамес Виллиамсон – АМА/Гетти Имагес)

ЛУСАИЛ, Катар – Лионел Меси и Аргентина преживели су један од најжешћих мечева на Светском првенству 2022. извођењем једанаестераца. Аимее Мартинез је стајао са његове десне, а затим са леве стране да би одлично одбранио. Меси је конвертовао да Аргентина води са пенала, а одатле, против прописа, Аргентинци се никада нису осврнули.

У последњих 20 минута регуларног дела су направили предност од 2-0. Холандија је дошла до кључног поготка у сетовима 11 минута након надокнаде другог полувремена да би меч пребацила у продужетке и на крају пенале.

Са сајта је Аргентина почела да се усавршава. Водећи 2-0 и 3-1. И запретио да ће освојити још једно вођство када је Енцо Фернандез повукао свој напор. Али Лаутаро Мартинез се окренуо у квачилу. Ејми Мартинез, шампионски голман, пао је на земљу од олакшања. Месија су саиграчи подигли у ваздух.

Али пре пенала, више од сат времена, прича о утакмици у петак била је Месијев пас. Његов успон на другу планету био је у 34. минуту.Подигао је поглед и видео шест наранџастих мајица које га држе. Тако се то претворило у свеобухватан поглед. Погледао је и узео лопту ван терена, преко четворице холандских играча и на ноге саиграчу, и повео са 1-0.

Касније је реализовао једанаестерац у 73. минуту, бацио се на своје обожаване навијаче и раширио руке док су његови саиграчи излазили на терен. Он и они су имали 2-0 и упловили у полуфинале.

READ  Резултати колеџ утакмица, распоред и мечеви данас: Утакмица Западне Вирџиније против Пита почиње у четвртак прве недеље

Али онда је наступила катастрофа. Дутцх је бацио на Вегхорста и почео да му пумпа дугачке лопте у стопала, груди и главу. Прилично је брзо постало јасно да Аргентина не може да се носи.

Вегхорстова прва плоча са главом заштићеног знака. И одједном, Аргентина је једва издржала.

Игра је постала апсолутна збрка, пуна жутих картона и туча. Велики део лудила је настао због одлучности Аргентине. И до последњег минута надокнаде, то је било корисно.

Удар холандског генија који је умало прекинуо Месијеву каријеру на Светском првенству почео је у застоју. Био је то 101. минут избезумљеног четвртфинала овде на стадиону Лусаил, убрзо након контроверзног фаула. Аргентина је једном ногом водила 2-1 у полуфиналу, али је Холандија имала опасан слободан ударац који је дефинитивно морала да постигне. И урадили су, баш као што је Аргентина урадила раније, са пасом за који нико није очекивао да ће доћи.

Повлачење је почело са веома ентузијастичним потезом немачке Пецеле у задњем делу Вегхорста. Био је то други слободан ударац Холандије у таквој ситуацији, из близине центра, са 25 јарди. Холанђани су први разбили у зид. Цела Аргентина је спремна за сличан покушај. И чинило се да је Теун Коопмеинерс ушао у лопту да би управо то урадио.

Али уместо тога, направио је сјајан пас ка Вегхорсту и извео игру коју су Холанђани смислили на терену.

она је била Сабласно слична игри коју је Аргентина користила против Енглеске да заради 2-2 нерешено (и на крају победи на пенале) на Светском првенству 1998.

READ  Доџерс је победио Шухеја Охтанија, искључујући Анђеле

био такође изузетно сличан оном који је Вегхорст завршио за свој тадашњи тим, Волфсбург, две године раније.

Био је то унапред одговор на Месијеву генијалност, колективну бриљантност која је одговарала његовом индивидуалном сјају. Само Холандија није могла да се носи са истом енергијом у продужецима, а након што су оба тима остала без голова у додатних 30 минута, дошло је време да Ејми Мартинез уради своје.

Не албицелесте У уторак играте против Хрватске. И њихови фанови су одушевљени овим. Око 20:40 овде, док је остало још 80 минута до почетка утакмице, многи су се окупили око телефона и медијских пратилаца да са беле тачке гледају свог највећег ривала, Бразила, у дуелу са Хрватском. Када је Маркињос погодио стативу и Бразил изгубио, плаво-бели су помоћници еруптирали. Стотине, можда хиљаде који су се већ окупили иза једне мете брзо су запевали. Пут је био чист.

Испред стадиона Лусаил, телевизијски репортери су шокирани отишли ​​право у Аргентину: „Бразил еста фуера де Цопа дел Мундо“. Бразил испао са Светског првенства.

Завршиће ноћ речима: Аргентина је веома жива и два корака од Месијеве неухватљиве славе.

Позив - Аргентинац Лаутаро Мартинез навија након одлучујућег једанаестерца током утакмице четвртфинала Светског првенства у Катару 2022. између Холандије и Аргентине на стадиону Лусаил 9. децембра 2022. у Ал Дајену у Катару.  АНП КОЕН ВАН ВЕЛ (Фотографија од АНП преко Гетти Имагес)

Позив – Аргентинац Лаутаро Мартинез навија након одлучујућег једанаестерца током утакмице четвртфинала Светског првенства у Катару 2022. између Холандије и Аргентине на стадиону Лусаил 9. децембра 2022. у Ал Дајену у Катару. АНП КОЕН ВАН ВЕЛ (Фотографија од АНП преко Гетти Имагес)