април 19, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Гонзага против Тексаса Резултат, резултат за понети: Тајриз Хантер експлодирао док је број 2 Загса претрпео најгори пораз од 2014.

Тексас је у среду увече крстио нову Муди центар арену великом победом у свом првом великом тесту против рангираног противника откако је место отворено раније ове године. Иза вечери каријере без Тајриза Хантера, који је завршио са 26 поена, Лонгхорнси су победили Гонзагу са 2. места у поразу резултатом 93-74, показујући своју храброст као један од најбољих и најсмешнијих тимова у колеџ кошарци.

Гонзага је рано стао и водио је дужи период у првом полувремену, али је брзо заостао за Загсима док су навијачи Лонгхорнса осветлили арену како би помогли свом тиму да преузме предност од 10 поена на полувремену. Тексас никада није заостајао и повећао је предност на чак 23 поена у другом полувремену пре него што је завршио са 19 поена предности од победе. Пораз је био Гонзагин најслабији резултат од пораза од 23 поена од Аризоне у марту 2014.

Чинило се да Тексашанима све иде како треба, и обрнуто, Гонзаги су точкови отпали са вагона (тада је вагон седео на бетонским блоковима на средини раскрснице). Тексас је дао 13 трећина у 33 покушаја, није промашио слободно бацање све до касно (завршио 12-од-16 из низа) и непрестано је притискао Загсе због грешака на периметру. Ово је био корен Гонзагиних борби: постигао је 20 изгубљених лопти те ноћи — од тога 11 у првом полувремену — од којих је Тексас напунио 27 година. Једна промена посебно је била део махнитог низа из Тексаса који је замало скинуо поклопац са центра Мудија.

Тренер Гонзаге Марк Фију рекао је у предсезони да верује да је распоред неконференције његовог тима био најамбициознији кога се сећа, а среда је била само један пример тог изазова. Дошло је само пет дана након што је преживео напад превозника против државе Мичиген, и долази пре велике утакмице 20. новембра против 4. места Кентакија.

READ  Играч МЛБ-а који је постао службеник Лучке управе Ентони Фарваро погинуо је у несрећи у погрешном правцу на путу до догађаја 11. септембра

Победом, Тексас поставља програмски рекорд за победу над више рангираним АП противника. Његова последња победа стигла је у тиму број 2 у АП против ривала Оклахоме 2009. године.