март 29, 2024

Клемсон коначно мења КБ и побеђује Северну Каролину и осваја АЦЦ титулу

Квотербек Клемсона Кид Клопник (2) слави тачдаун са офанзивним линијским играчем Мичелом Мејсом (77) у утакмици АЦЦ шампионата против Северне Каролине у суботу, 3. децембра 2022. у Шарлоту, Северна Каролина (АП Пхото/Јацоб Купферман)

С обзиром да је квотербек ДЈ Уиагалелеи играо недоследно већи део сезоне, тренер Клемсона Дабо Свини је исмевао идеју промене када су ту идеју изнели медији.

Али након што је први посед Тигрова у утакмици за титулу АЦЦ против Северне Каролине резултирао са укупно седам јарди и два пунта, Свини је урадио управо то.

Уклонио је ветерана Уиагалелеија у корист бруцоша Цаде Клубника. Клопник је дао тренутну искру у нападу и довео Клемсона до његове седме АЦЦ титуле у осам сезона.

У победи од 39-10, Клопник је бацио 279 јарди на 20 од 24 додавања, јурио на 30 јарди и прикупио два тачдауна.

Усред свог спорог старта са Уиагагелеијем као квотербеком, Клемсон је заостао са 7-0 и изгледао је беживотно—све док Клубник није прискочио у помоћ.

Клемсон је марширао низ терен и изједначио резултат за прву Клопникову серију на терену. И након што је УНЦ петљао, Клемсон је брзо повео са 14-7 са 35 секунди до краја прве четвртине.

У Клемсоновом поседу који је уследио, Клопник се повезао са Колом Тарнером на сјајну дубоку лопту низ леву линију за повећање од 68 јарди, подесивши га за брзи резултат од једног јарда.

Клемсон је потом повећао предност голом из игре пре полувремена, претварајући тај рани заостатак од 7-0 у вођство од 24-10 на полувремену.

У другом полувремену је преузела одбрана. УНЦ, на челу са својим звезданим беком бруцоша, Дрејком Мејом, ушао је дубоко у територију Клемсона у трећој четвртини. Али Меј је направио огромну грешку, убацивши лопту у публику у гол и трећи. Нејт Вигинс је ухватио погрешан пас и вратио га 98 јарди за тачдаун.

READ  Грег Поповић изједначио је за најбољег тренера НБА лиге, пошто су Сан Антонио Спарси одиграли добру одбрану на свом терену

Тај одбрамбени тачдаун је допринео вођству које је било превелико да би се победило пошто су Тигрови потпуно доминирали игром у другом полувремену на путу до велике победе.

Иако је повратак на врх АЦЦ-а након неуспеха прошле године нешто што ће Клемсон прославити, тешко је не запитати се коју је капицу овај Клемсонов тим могао да је Свеенеи-у променио квотербековима у неком тренутку током регуларне сезоне.

Уиагалелеи се снажно мучио 2021. године пошто је Клемсон изгубио три утакмице регуларне сезоне први пут од 2014. Са Клопником, регрутом са пет звездица из Тексаса, који се придружио списку, многи су се питали да ли ће млађи КБ бити у позицији да пређе Уиагалелеија у дубински графикон – слично као што је Тревор Лоренс урадио са Кели Брајант пре неколико година.

Али ово се никада није остварило јер је Клемсон наставио да побеђује. Клемсон је почео годину са 8-0 и био на 4. месту на националном месту када је Нотре Даме ушао 5. новембра и био је поражен са 35-14. Уиагалелеи је играо лоше у игри, али он није био једини проблем јер је Цлемсонова хваљена дефанзивна линија била надјачана од стране Фигхтинг Ираца.

При резултату 8-1, Клемсон је још увек био на националној листи за титулу и остао у њој тако што се одбио победом над Луисвилом и Мајамијем. Са 10-1, победе над ривалом Јужном Каролином у финалу регуларне сезоне и УНЦ-ом у утакмици за титулу АЦЦ-а би Тигрове чврсто ставиле у мешавину за пласман у ЦФП.

Али Јужна Каролина је променила те планове са Победа 31-30 у Клемсону, уништава Клемсонове наде у ЦФП-у. Уиагалелеи је постигао само 8 од 29 за 99 јарди у поразу. Није било лепо.

READ  Дрејмонд Грин новчано кажњен, није чекао јер је ударио Џордана Була

У суботу увече, Клемсонов напад је изгледао још оштрије када је Клопник водио емисију. Одбрана Северне Каролине чини да доста напада изгледа добро, али навијачи Клемсона ће се и даље питати шта би могло бити да је Свини преокренуо ствари у неком тренутку током сезоне.

Уместо да чека свог противника у Оранџ Боулу, Клемсон је могао да проведе недељу чекајући да види да ли ће доспети у плеј-оф колеџ фудбала.