април 19, 2024

„Не желим да завршим каријеру играјући на овом нивоу“

Леброн Џејмс Не желите да играте бесмислену кошарку.

Лос Анђелес Лакерс Звезда се осврнула на своју каријеру у среду увече, после разочаравајућег пораза против Миами Хеатсамо неколико дана пре свог тридесет осмог рођендана.

Лејкерси су – упркос одсуству Ентонија Дејвиса – сада изгубили пет од последњих шест и имају само 14-21 ове сезоне. Са брзином којом иду, чак и пласман у плеј-оф ће бити битка.

Иако не зна колико ће још да игра, почиње да види циљ. И како се то приближава, он не жели да настави да губи.

„Знам да све док ми је ум у томе, могу да играм на том нивоу један минут“, рекао је Џејмс. . „Сада, то је на мом уму… Ја сам победник, желим да победим и дам себи шансу да победим и још увек се такмичим за шампионат. То је увек била моја страст, и увек ми је то био циљ од када сам ушао у лиге као 18-годишњи клинац из Акрона, Охајо.

„И знам да су потребни кораци да се стигне тамо, али када стигнете тамо и знате како да стигнете, играње кошарке на том нивоу само да бисте играли кошарку није у мом ДНК. То више није у мом ДНК.“

Сада, иако размишља о крају своје каријере, Џејмс готово сигурно неће одмах отићи и потпуно се повући. Стално се говорило да жели да настави да игра док не дође његов најстарији син Бруни . Пошто Брони не може да уђе у НБА до драфта 2024. према важећим правилима, то значи да Џејмсу има још неколико сезона.

READ  Пеликанс Зион Вилијамсон је ослобођен активности на две недеље

Али оно што његови коментари вероватно значе је да је уморан од губитка.

Осим њихове титуле из 2020. године, која је завршила унутар балона НБА ЦОВИД-19 у Валт Диснеи Ворлд-у, Леброново време у Лос Анђелесу није било сјајно. Лејкерси су пали у првој рунди плеј-офа следеће сезоне након победе у финалу, а затим су у потпуности пропустили плеј-оф прошле сезоне. Џејмс је сада његов трећи тренер у пет сезона са Лејкерсима, и чини се да се стално боре да остану здрави или пронађу победничку групу играча.

Јасно је да Лејкерси морају да почну да побеђују. Чини се да потешкоће почињу да стижу до Џејмса, а Среда је био одличан пример зашто. Упркос једноцифреном заостатку на полувремену у ФТКС Арени, Лејкерси нису постигли гол у последња четири минута такмичења на путу до пораза од Хита са 112-98 – који су имали доста својих проблема ове сезоне. Џејмс је у поразу постигао 27 поена, девет скокова и шест асистенција, али су Лејкерси постигли 24 поена и само 17 у четвртој четвртини.

Џејмс је потписао двогодишње продужење од 97 милиона долара са Лејкерсима које ће га задржати у франшизи током сезоне 2024-25 – иако је искључен после следеће сезоне.

Док почиње да размишља о свом изласку из НБА лиге, Џејмс зна да не жели да игра са тимом који се стално бори.

„Размишљам о томе колико дуго ћу да играм. Претпостављам да не желим да завршим каријеру играјући на овом нивоу у смислу тима“, рекао је Џејмс. . „И даље ћу бити конкурентан за шампионат јер знам шта још могу да донесем сваком клубу са правим фигурама.

Леброн Џејмс и Лејкерси су изгубили пет од последњих шест утакмица након пораза у среду од Хита. (Јацин Фенлове/УСА Тодаи)