април 24, 2024

НФЛ плеј-оф: Филаделфија Иглси иду на Супер Боул са доминантном победом над Сан Франциско 49ерсима

ЦНН

Филаделфија Иглси победили су Сан Франциско 49ерсе резултатом 31-7 у недељу на Линколн Фајненшел стадиону у Филаделфији, пласиравши се у Супербоул ЛВИИ.

Орлови су постигли гол у свом првом поседу и никада се нису осврнули када су победили 49ерсе.

49ерси су на тренутак остали без стартног стартног квотербека Брока Пурдија након што је задобио повреду десног лакта у првој четвртини након што је линијски бек Иглса Хасон Редик изнудио петљање. Џош Џонсон, четврти квотербек Сан Франциска, заменио је Пурдија до треће четвртине пре него што је искључен из игре због потреса мозга.

Играјући на повређеном лакту, Пурди се вратио у игру, али се нападач 49ерса мучио да прикупи поен.

У међувремену, квотербек Иглса Џејлен Хертс и играч Филаделфије трчали су на све 49ерсе, забележивши 148 јуришних јарди и постигли сва четири тачдауна на земљи. Својим брзим тачдауном у четвртој четвртини, Хуртс (15) је надмашио Камерона Њутна (14) за већину брзих тачдауна у једној сезони од стране КБ-а у историји НФЛ-а, укључујући плеј-оф, Према истраживању НФЛ-а.

Иглси, који су се квалификовали за Супербоул први пут од победе у сезони 2017-18, суочиће се са победницима у утакмици шампионата АФЦ између Синсинати Бенгалса и Канзас Сити Чифса касније у недељу.

Супер Бовл ЛВИИ ће се одржати на стадиону Стејт Фарм у Глендејлу, Аризона, 12. фебруара.

У АФЦ-у, Бенгалси и Чифси играју другу сезону заредом. Квотербек Чифса Патрик Махомес ће тражити освету после прошлогодишњег пораза на Ароухед стадиону. Квотербек Бенгалса Џо Бароу ће покушати да понови прошлогодишњи резултат четвртом узастопном победом над Канзас Ситијем.

READ  Како је пријатељство Кевина Хејса са Торе Крогом дошло на видело током пословних разговора Блуес-Флиерса

Чифси су завршили регуларну сезону као први носилац у АФЦ-у. Имали су недељу дана одмора у Вилд Цард фази, побринули су се за Јагуаре у дивизијском колу, а сада су управо тамо где желе да буду.

Једини проблем је што звездашки квотербек није 100% здрав.

Махомес је доживео угануће скочног зглоба у дивизијском колу. Нема сумње да ће издржати бол, али било какви проблеми са његовим кретањем ће утицати на његове способности играња.

Махомес ће морати да буде креативан у томе како помера лопту по терену. Притисак је и на офанзивним играчима да сачувају Махомеса. Ако се остави изложен, постоји повећан ризик од даљих повреда.

Иако су Бенгалци гостујући тим и најнижи носилац, било би погрешно сматрати их аутсајдерима.

У дивизијском колу су узнемирили Биллс и учинили да све изгледа лако. Ако ова утакмица показује како ће се ствари одвијати овог викенда, Цхиефс би требало да буду спремни за битку.

Јое Бороугх 3-0 против Махомеса.

Такође је вредно напоменути да историја фаворизује Бенгалце. Боро 3-0 против Махомеса. И у све три утакмице, Синсинати је био или изједначен или заостајао за почетак четврте четвртине.

Чак и ако су Чифси рано повели, Бенгалци су доказали да неће рачунати до последњег звиждука. И као врх свега, Бароу је бољи квотербек него последњи пут када су се ова двојица састала у мечу за титулу АФЦ-а. Његови бројеви су се побољшали широм света и стекао је више искуства играјући на високом нивоу.

На крају крајева, Чифси су елитни тим са квотербеком МВП калибра, повређен или не. Бенгалци су талентовани млади тим са историјом на својој страни. Само ће време показати који тим има шта је потребно да пређе у следећу фазу.