март 28, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Ришарлисонов Бразил победио је Србију са 2:0

Доха, 24. новембар (ЕФЕ).- Бразил је у четвртак сјајно започео своју кампању на Светском првенству 2022. победивши Србију са 2-0 захваљујући пар голова Ричарлисона.

Канарина, који јури рекордну шесту титулу на Светском првенству, води Групу Г са бољом гол разликом од Швајцарске, која је раније током дана победила Камерун са 1-0.

Једини негативац за Бразил – и десетине хиљада бразилских навијача који су пунили стадион Лусаил у Дохи – био је Нејмар који је у 79. минуту напустио терен са болом.

Лекар тима Родриго Лемар рекао је после меча да су звезда Пари Сен Жермена и капитен Бразила уганули скочни зглоб и да ће медицинском особљу бити потребно најмање 24 сата да утврди степен повреде.

Али након импресивних Ричарлисонових наступа, мале су шансе да Нејмар изађе у остатку групне фазе.

Овај 25-годишњак из Тотенхем Хотспура постигао је девет голова у седам наступа за Бразил ове године, а његов ударац преко главе у победи од 2-0 у четвртак је снажан кандидат за најбољи гол у прва 32 меча у Катару.

Упркос томе што је Србија имала доказаног нападача у Александру Митровићу и способног плејмејкера ​​у Душану Тадићу, њихов приступ окршају са големим Бразилом био је одлучан дефанзивни и балкански тим није успео да упути ниједан ударац у гол.

Та тактика, у комбинацији са седам одбрана Ванаје Милинковић-Савић, држала је Бразилце на одстојању до 62. минута, када је српски голман Винисијус Јуниор зауставио покушај.

Једанаест минута касније, додавање Винија га је пронашло у пољу, а Ричарлисон је сјајно ударио бициклом и Бразилу донео 3 поена. ЕФЕ мсг/др