март 29, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Србија победила у Европском финалу Светске лиге;  Шпанија се пласирала у Суперфинале

Србија победила у Европском финалу Светске лиге; Шпанија се пласирала у Суперфинале

Током Европског финала Светске лиге у суботу, актуелни олимпијски шампиони показали су зашто су још увек тим који треба победити.

Србија је прошлог лета у четвртфиналу четвртфинала Олимпијских игара победила светског шампиона Италију са 12-9 и освојила златну медаљу у Подгорици у Црној Гори. Србију је предводио Трашко Коков са три гола, док је Душан Мандик додао два. По два гола за Италију постигли су Лука Тамонде и Ето де Сома.

У мечу за треће мјесто, актуелни шампиони Супер финала Црна Гора изгубили су од Шпаније резултатом 15-10, завршивши на посљедњем мјесту са бронзаном медаљом у Стразбуру у Француској. Црна Гора је изгубила 6-3, победивши Шпанију са 3-0 у другој четвртини и изједначила резултат на полувремену.

Шпанија, која је пропустила прошлогодишњу прилику у Супер финалу, победила је Црну Гору са 9-4 у другом полувремену и забележила победу. Алберто Мунарис постигао је четири гола за Шпанију, док су Роџер Тахул и Бернард Санахуја постигли по три гола. За Црну Гору је Марко Мирзић постигао четири, а Марко Петковић три.

Шпанија се на овом такмичењу такмичила сама Петак полуфинале, Реми без голова против Србије. Србија тражи своју 11. златну медаљу у Супер финалу од 2007. године, када је почела да се такмичи одвојено од Србије и Црне Горе.

Мађарска је победила Хрватску са 14-9 у мечу за пето место. Грчка је на мечу постигла још 18 голова, победивши Француску са 18-12 у борби за седмо место. Грчка, која је избацила три звездице због Ковита-19 или повреде, није се пласирала у Суперфинале пошто је прошле године победила Црну Гору до титуле првака Европе.

READ  Из Србије, авганистански боксери траже уточиште, каријере на Западу

Тимови из Француске, Сједињених Држава, Канаде, Бразила и Аустралије обићи ће преостали терен за Супер финале од 23. до 29. јула. Утакмица се игра само неколико недеља после Светског првенства у Будимпешти, где ће Италија морати да брани круну против усијаног српског тима.