Србија САД, Италија и Шпанија победиле су на отварању мушког СП у Будимпешти.

2022 ФИНА Светско првенство у воденим спортовима – ватерполо

• 20. јун – 3. јул 2022. (ватерполо)
  • Будимпешта, Мађарска
  • Национални пливачки стадион Алфред Хајос
  • Резултати

Након почетка женског такмичења у понедељак, Мушки ватерполо турнир на Светском првенству 2022. у Будимпешти почео је са осам утакмица у групној утакмици у уторак.

Актуелни олимпијски шампиони Србија ће се суочити са Сједињеним Државама, док ће браниоци светског шампиона Италијани бити против Јужноафричке Републике. Ноћ је завршена са селекцијом Мађарске у родној Црној Гори.

Група а

Грузија је у 6. четвртини победила Бразил са 14-8. Борис Вабенски И Јоан Саррицк Постигао је по четири гола.

Ниједан тим се није квалификовао за Олимпијске игре у Токију, што је заправо први наступ Грузије на Светском првенству. Тим се квалификовао након што му је Русија забранила такмичење.

Мађари су добро почели на домаћем терену, савладавши Црну Гору са 12-8. Марко Петковић.

Мађарска је била један од најбољих тимова на свету у последњих пет година, освојила је сребро на Светском првенству 2017, завршила на четвртом месту 2019, а затим освојила бронзу на прошлогодишњим Олимпијским играма. Такође су освојили европску титулу 2020 (2021).

Група Б

Јапан је тесно победио Немачку са 12-11, али је замало да је одбацио.

Три четвртине касније, Јапан је напредовао на 11-6, а затим су Немци завршили на четвртом месту, са два и по минута до краја пре него што је Јапан добио оцену осигурања у року од два и отворио вођство од 12-9. Немачка је ставила још двојицу да уђе у један, али је Јапан победио.

• Хрватска 8, Грчка 8 (нерешено)
READ  ЕБРД до 2023. године улаже у Србију 846 милиона евра

У борби у тешкој категорији, Хрватска и Грчка су у првом мечу биле изједначене 8-8, а Грци су након прве четвртине брзо водили 4-1, а онда су Хрвати изједначили. Полувреме, 5-5.

Четврта утакмица била је изједначена као 7. утакмица. Ангелос Виласопоулос Постигао је свој четврти гол на мечу, чиме је Грчка повела један гол. У року од још два минута Хрватска је одговорила Андриза Башић Подигао некога да изједначи игру.

Док је Хрватска освојила бронзу на Светском првенству 2019, Грци су на прошлогодишњим Олимпијским играма завршили на другом месту иза Србије.

Група ц

Актуелни светски шампиони, Италијани, почели су своју кампању победом од 22-4 над Јужном Африком. Победом је Италија победила Јужну Африку са 15-1 у средње две четвртине.

Осам различитих играча предвођених Италијанима постигло је најмање два гола Андреа Фонтелли Са четири.

Србија је победила Италију и освојила злато у четвртфиналу у Токију

Шпанци су блокирали први наступ Канаде на Светском првенству од 2017. године, победивши у другом полувремену резултатом 19-2 ремијем без голова.

Одржано под вођством Шпаније Филип Перон РошаКоји је постигао пет пута у шест шутева.

Шпанија је освојила друго место после Италије на Светском првенству 2019. и четврто након пораза у мечу за бронзану медаљу од Мађарске у Токију.

У групи у којој су два тима знатно виша од друга два, Италија и Шпанија ће морати да сачекају суботу да погледају међусобни окршај и сазнају ко ће напредовати из групе „Ц“.

Тим д

• Аустралија10Казахстан4

Аустралијанци су у уторак у Будимпешти победили Казахстан са 10-4. Натхан Повер И Луке Бевиллар Предводио је тим са по три гола.

READ  Када су се Џек и Џуна срели у Србији

Оба тима су имала сличну одлуку прошлог лета у Токију, а Аустралијанци су победили са 15-7 у групној фази, али нису прошли у рунду за медаљу.

Актуелни олимпијски шампиони избацили су Американце у веома изазовном мечу до нокаут фазе, пошто је Србија победила Сједињене Америчке Државе са 17-13 у тешком мечу.

Да би се померили на четврто место са 11-10, Срби су отишли ​​са 14-11 од Американаца са три брза гола, да би на крају завршили резултатом 17-13.

Обоје Душан Мандик (СРБ) и Алекандер Бовен (САД) постигао четири гола. Оба играча су била једни од најбољих стрелаца на Олимпијским играма у Токију, Бовен је постигао 18 голова и завршио као четврти међу свим играчима, док је Мандик 17 пута изједначио на шестом месту.