март 29, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Флорида Стате поени против Флориде за понети: Но. 16' Ноулс надмашује Гаторсе у ривалској утакмици са најбољим голом

Флорида Стате поени против Флориде за понети: Но. 16′ Ноулс надмашује Гаторсе у ривалској утакмици са најбољим голом

16. рангирана Флорида Стејт прекинула је низ од три пораза од ривалске Флориде у петак увече драматичном победом од 45-38 иза квотербека Џордана Тревиса и касном дефанзивном позицијом у последњем минуту утакмице. Тревис је имао велике утакмице у ваздуху и на земљи целе ноћи, док је одбрана Семинолеса у последњем минуту стала у четвртој утакмици када је публика на стадиону Доак Кембел достигла температуру.

Пас Гаторса КБ Ентонија Ричардсона у енд зону пао је непотпун за 39 секунди до краја, преокренувши лопту Флорида Стејту након тачдауна и окончавши утакмицу са најбољим резултатом на утакмици у историји противника. Оно о чему ће се дуго расправљати су две игре на финалном погону, четврти меч и 18 додавања против ФСУ који су продужили покушај повратка Флориде, и јасна маска за лице за Ричардсона која није била потребна током горе поменутог непотпуног додавања.

Ричардсон је убацио три тачдауна у првих 21 минут утакмице, док су Гаторси скочили у вођство од 21-14, али је црвенокошуљаш друге године био хладан касније са 11 узастопних неуспеха. Трећа четвртина се показала посебно значајном пошто је држава Флорида изнудила три узастопна ударца против тима са Флориде који није убио у првом полувремену.

Победа је прва у борби за трећегодишњег главног тренера Флориде, Мајка Норвела, и на томе има да захвали Тревису. Црвенокошуљаш јуниор је бацио 270 јарди и тачдаун и трчао још 83 јарда и још два поена. Руннинг бацк Треи Бенсон додао је три трчања за Нолесе, који су победом поправили на 9-3.

Травис дивља

У игри пуној замаха и запажених играња колутова, Трависово неухватљиво трчање се истицало у неколико наврата. Са Семинолима који су заостајали 21-14 и суочени са трећим и 10 са линије од 11 јарди Флориде у другој четвртини, изгледало је као да ће Флорида отпустити Тревиса због великог губитка. Али са Тревисом иза 18 јарди иза линије борбе, успео је да дрибла од пет различитих дефанзиваца Флориде, укључујући пар који је имао више од једне шансе да га сруши. Коначно је исклизнуо из енд зоне и постигао погодак у следећој игри.

READ  Табела са најбољим резултатима Мастерс турнира 2022.: пренос уживо, резултат Тајгера Вудса, резултати у голфу данас у 2. колу на стадиону Аугуста Натионал

Затим, у трећој четвртини, Тревис је поновио игру у готово идентичној позицији. На треци и 11 са линије од 13 јарди Флориде, Травис је полетео и избегао неколико покушаја пре него што је склизнуо у додир са гол-линије. Игра је омогућила Семинолима први и резултат, а Бенсон је поставио тачдаун који је повео ФСУ са 31-24.

Док је Травис завршио само 13 од 30 додавања, такође је ушао са руком у кључној касној позицији. Суочавајући се са 3.и-6 са нерешеним резултатом 38 у четвртој четвртини, Травис је пронашао Џонија Вилсона за завршетак од 21 јарду како би продужио погон који је омогућио ФСУ победнички резултат у утакмици.

Финале са праском

Држава Флорида је почела са 4-0 и у том процесу се попела на #23 у АП Топ 25. Онда је дошла невоља. Усред низа гадних повреда, Нолес је пао три узастопно када је притисак на Норвела почео да расте. Након узастопних губљења сезона за почетак његовог мандата, изгледало је као да ће се можда мучити само да направе куглу у његовој трећој години. Али од њихове опроштајне недеље, која је уследила након пораза од Клемсона резултатом 34-28 15. октобра, Ноулс је био савршених 5-0.

Иако је део тог успеха кореспондирао са попуштањем распореда, већи део је дошао на доминантан начин. У петак, ФСУ-ов низ од четири победе садржао је четири победе од 25 или више поена. Док је низ доминације окончан чврстом игром против Гаторса, Семиноли су показали напредак на националном месту против огорченог ривала. Освајањем кугле, држава Флорида може да заврши са 10 победа први пут од 2016. године, што је била следећа година Џимба Фишера као тренер.

READ  Сан Диего Стате 77-64 Аир Форце (6. фебруар 2024.) Рекапитулација утакмице

Недостају пријемници

Фрејзеров Јагуавион, Џастин Шуртер, Сјаокјао Бауман из Тајланда и Маркус Берк су пропустили утакмицу због повреде, остављајући Ричардсону неколико потврђених голова у додавању. У њиховом одсуству, Ричардсон је завршио пасове за само три играча са Рикијем Пирсалом који се вратио као његовом примарном метом. Јуниорски дрес поставио је нови врхунац у каријери за примање јарда када је ухватио пас од 43 јарде за 11:35 у другој четвртини. Ово је био крајњи циљ Ричардсона док му није преостало 4 минута игре.

Међутим, Гаторси су ипак успели да се одбију од заостатка од 14 поена у четвртој четвртини иза снажног прекршаја. Тревор Етјен је имао укупно 129 јарди и тачдаун на 17 карри, укључујући тачдаун од 45 јарди који је изједначио гем са 7:41 до краја. Монтрел Џонсон млађи је додао 85 јарди и резултат на земљи, док је Ричардсон јурио на 41 јарду. Ако Гаторси буду у стању да буду здравији код примача у игри кугле, њихов напад би могао бити за једну димензију мањи него што је доказано у већини утакмица у петак.