април 25, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Хет-трик Карима Бенземе за Реал Мадрид ставља Челси на ивицу изласка | лига Шампиона

Понекад је боље стари. Сматрало се да је ово преспоро да се носи са темпом модерног фудбала Реал Мадрид Вратимо време уназад и подсетимо остатак Европе да ће увек бити места у игри за паметне везисте попут Луке Модрића и смртоносне нападаче као што је Карим Бензема.

Није битно да ли Модрић има 36 година или је Бензема постигао три гола заредом у лиги лига Шампиона, има 34 године. Уосталом, идеја да ће Челси проћи кроз Мадрид деловала је бесмислено. Ветеран Карло Анћелоти надмашио је Томаса Тухела. Тони Крос, који је у јануару напунио 32 године, помогао је Модрићу да суди меч. Бензема је потпуно уништио одбрану Челсија.

Ово је био хит. Било је само 3-1, што даје Цхелсеа Надамо се да ћемо се пласирати у последња четири када гостују на Бернабеуу у уторак, али тешко је видети да европски шампиони пређу у четвртфинале.

Мадриђани нису навикли да повлаче конце, и уколико Челси не нађе начин да поправи своје дефанзивне слабости, Бензема ће их поново натерати да пате.

Туцхелу хитно треба брзо решење. Челси, који послује у неизвесности око сопствених имовинских питања, у нереду је. Као што је Тухел признао, није било знакова побољшања након пораза од Брентфорда од 4-1 прошлог викенда. Форма Челсија је поново избледела како су њихови противници зграбили лопту, а Тухел се забринуо да је превише његових играча деловало неусредсређено, са бројем фаулова и слабости које је збројио Едвард Менди дајући Бенземи његов трећи гол мизерним окретом. Кнас-чувар на почетку другог полувремена.

Цртање фудбала за жене које померају гол

Претплатите се на нови билтен женског фудбала

Није да је Менди био једини играч Челсија који се мучио. Винисијус Јуниор је донео Андреасу Кристенсену тежак тренутак да је централни дефанзивац морао да се повуче у првом полувремену. Неспособан да идентификује Модрића и Крооса, Н’Голо Канте такође није успео да се извуче у другом полувремену. Што се тиче Ромелуа Лукакуа, добио је 26 минута да замахне утакмицу у корист Челсија и није учинио ништа осим што је пропустио шансу од 97,5 милиона фунти за нападаче.

Мадриђани, који никада нису победили Челси, не би били великодушни. Шпанци су другачија понуда од оне коју су урадили тако лоше када су се два тима састала у полуфиналу прошле сезоне. Анћелоти има 12 бодова на врху Ла Лиге, и упркос фокусу на темпо од Тухела, који је одабрао три од Кристијана Пулишића, Мејсона Моунт-а и Каија Хавертза, осећај да ће га Реал Мадрид победити убрзо се показао нетачним.

Додуше, Цхелсеајеви знаци су били охрабрујући када је Маунт рано ушао у кросовер. У том тренутку се чинило да је Мадрид у невољи. Челси је снажно притискао и имали су шансе, Хаверц је шутирао, а Тибо Куртоа је блокирао слободан ударац Риса Џејмса.

Међутим, био је веома љут на Челси. Недостајала им је актуелна дисциплина и Мадрид је брзо пронашао простор за креативност. Упозорење је уследило када су Бензема и Феде Валверде пустили Винисијуса који је погодио пречку, а Тухел је изгледао узнемирено и пре него што је стигао уводни гол.

Каземиро из Реал Мадрида (лево) третира Кристијана Пулишића из Челсија како га види Лука Модрић (десно). Фотографија: Том Џенкинс / Тхе Гуардиан

Утакмица се одвијала супер темпом Реал Мадрида, Модрић, Крос и Каземиро су доминирали на средини терена, а Челси није био довољно брз да упије мирис опасности. Изгледа да не схватају да су посетиоци желели да искористе рупе иза Џејмса. Десни бек Челсија није штитио Кристенсена, а ова слабост се показала кључном после 21 минута, пошто је Винисијус одиграо дупли један и два са Бенземом и центаршут за француског нападача и сјајно упутио ударац главом иза Мендија.

Био је то сјајан гол, захваљујући Бенземином дубоком паду у изједначење, а убрзо је стигао још један гол. Валверде, који је преферирао десног Марка Асенсија, пронашао је Модрића и Хрвата дозвољено да прођу за Бензему, који је клизио од Тијага Силве и Кристенсена пре него што је поново претекао Мендија.

Челси је био свуда. Хаверц је смањио разлику пред крај првог полувремена, побегавши од Едера Милитаа и Давида Алабе пре него што је центаршут Жоржиња прошао поред Куртоа, али то није било убедљиво. Тухел се није преварио, посебно након што је видео да Бензема промаши бебиситерка у првом полувремену. Морало је нешто да се промени и Тухел је искористио интервал за прилагођавање, заменивши Кристенсена и Кантеа Матеом Ковачићем и Хакимом Зијеком.

Нажалост, нико неће моћи да каже да ли су те замене исправне. Друго полувреме је било минут његових година када је Менди изашао из свог простора и на кратко продао Антонија Рудигера, дозволивши Бенземи да украде посед и убаци лопту у празну мрежу са 25 јарди.

Челси је отпуштен. Покушали су да нападну, али се расположење погоршало када се Лукаку удаљио са шест јарди. На крају није било ништа осим жаљења. Мадрид је имао сав баланс. Челси једноставно има планину на коју треба да се попне.

READ  Резиме утакмице Блу Џејса 0-2 Тигрова (8. јул 2023.).