април 18, 2024

Александар Митровић је постигао хет-трик када је Србија победила Шведску са 4-1.

Александар Митровић је постигао хет-трик када је Србија победила Шведску са 4-1 у утакмици Лиге нација Б групе 4.

Норвешка и Србија су заједно на врху са 10 бодова, а Норвежани су на пол позицији после победе у Београду од 1:0, док Швеђани треба да победе Словенију у Стокхолму да би избегли испадање у Лигу Ц.

Шведска је повела низом игре преко Виктора Клаусена у 15. минуту, али није имала одговор на кондицију рекордног стрелца Србије Митровића.

Тај гол је вратио Србију на прави пут, а шведском голману Робину Олсену се захвалила на пола сата када је извео одличну дуплу одбрану и демантовао Душана Вилаховића и Душана Тадића.

Митровић је био незаустављив и извео их је пред сам одмор.

Хет-трик је реализовао три минута касније, промашивши Данијела Сундгрена и левом ногом погодио пас Влаховића.

Пошто је на међународном нивоу попео на 49, 28-годишњи Митровић је одшепао од болова у колену два минута после четврте Саше Лукића.

Погођен сам, нагњечено је колено, идем код физиотерапеута да процени штету, али требало би да будем спреман за утакмицу у Норвешкој, рекао је нападач за српски Аренаспорт.

Сукоб против Бразила, Камеруна и Швајцарске у Групи Г на предстојећем Светском првенству у Катару, Српкиње су се учврстиле у другом полувремену, али су биле под доминацијом од стране жалосне Шведске.

Србија може да очекује тежи тест против Норвешке, изгубивши од Словеније са 2-1 упркос томе што је Ерлинг Холанд повео у последњој групној утакмици вечери.

„Доминирали смо утакмицом, били смо компактни и играли фудбал какав желим да видим од дечака. Утакмица Норвешке ће бити као финале купа и бићемо спремни за то“, рекао је селектор Србије Драган Стојковић за Аренаспорт.

READ  Они ће се састати са Србијом у четвртфиналу Евробаскета након пораза од Немачке