април 20, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Американци су победили Србију са 17-9 на Светском првенству за младе у ФИНА-и

БЕОГРАД, Србија – 11. августа – Мушка омладинска репрезентација САД попустила је у отварању на Светском првенству за младе ФИНА, пала је од Србије са 17-9. Ридер Дот Постигао четири гола Рилеи Цлансон Додајући пет одбрана и једну крађу. Тим САД се враћа у акцију у суботу, играјући против Италије у 3 и 12 сати. Пренос уживо је доступан преко ФИНА-е Кликните овде. Доступно путем статистике уживо Кликните овде.

Србија је водила 4-1 са 1:25 за игру у првој четвртини. Тим САД се борио да затвори оквир пошто је Тодд постигао 4-3 у другом на пенал и повер плаи. Србија је скочила у вођство од два на почетку другог, а Америка је наставила да се губи. Петер Цастилло Постигао је 6-4 на пауер плеју са 3:19 за игру на полувремену. Србија је на одмор повела са 8-4.

Србија је наставила са два гола у трећем и повећала вођство од 10-5. САД су се бориле две узастопне утакмице, последњи од Кастиља до 10-7 са 2:37 до краја. Србија је одговорила победивши три од наредне четири и повела са 13-8. Србија је у четвртој четвртини надиграла САД са 4-1 и победила са 17-9.

Тим САД је имао 6/15 на повер плаи и 3/4 на пенал килл, док је Србија имала 5/6 на повер плаи и 2/2 на пенал килл.

„То није био резултат који смо желели, играли смо са добром енергијом“, рекао је селектор САД Рос Синклер. „Неке ствари су биле успешне и морамо да избегнемо неке грешке. Сада идемо на следећу утакмицу против Италије.