март 28, 2024

Next slide

Бекови Викинга поставили су НФЛ рекорд каријере по победама против Колтса

МИННЕАПОЛИС (АП) — Док су Минесота Викингси скучени у својој скромној свлачионици полувремена у огромној рупи, корнер Патрик Питерсон је дао тон историјском бекству обећавши својим колегама офанзивцима да ће одбрана дати свој део у задржавању Индијанаполис Колтса.

„Треба вам само пет тачдауна“, рекао им је Петерсон. „ово није ништа.“

Ипак, ово окупљање је сигурно било нешто.

Викинзи су завршили највећи повратак у историји НФЛ-а, избрисавши заостатак од 33 поена победивши Колтсе са 39-36 над Грегом Џозефом. 40 јарди гол из игре Са три секунде до краја продужетка у суботу за победу у НФЦ Северној дивизији у свом уобичајеном драматичном стилу.

Кликните на видео оквир на овој страници да бисте гледали конференцију за штампу после утакмице са Кевином О’Конелом и Кирком Казинсом

Кирк Казинс је прошао за 460 јарди и четири тачдауна да би предводио Викинге (11-3), који су каснили 36-7 крајем треће четвртине и постали тек трећи тим у историји лиге који је победио у 10 утакмица у сезони са разликом од осам поена или мање. .

„Покушаћемо док нам не кажу да више нема лопте за игру“, рекао је тренер Кевин О’Конел.

На злогласној страни ове листе, Колтси (4-9-1) су слетели испред Хјустон Оилерса у постсезони 1992. године. Повели су са 32 поена предности (35-3) и изгубили од Бафала (41-38) у продужетку.

„Када имате прилике да затворите људе, ми морамо да урадимо бољи посао него што смо радили до сада“, рекао је квотербек Мет Рајан.

Према подацима Спортрадара доступним од 1930. године, Викинзи су постали тек други тим у 1.551 утакмици регуларне сезоне или плеј-офа који је заостао за 30 бодова или више и даље побеђивао.

Повезан: Интервјуи Викинга у свлачионици после утакмице после историјског митинга против Индијанаполиса

„Ништа нам не смета. Показали смо то у Бафалу“, рекао је Петерсон, који је 13. новембра асистирао у победи над Билсима у продужецима резултатом 33-30, након заостатка од 17 поена. „Данас смо то поново показали.

Викинзи су водили тај надигравање све док други пут нису уграбили продужетке. Цоусинс је погодио КЈ Осборна—који је први ухватио и имао 157 јарди—на 15 јарди. Пронашао је Адама Тилена – који је ухватио друго од три додавања у четвртој четвртини – за 21 јарду. Затим је бацио до Џастина Џеферсона на 13 јарди да би отишао у домет.

Ифеади Оденигбо је позван да одложи утакмицу јер је лагао Џеферсона да покуша да спречи Викинге да се припреме за ударац, стављајући Џозефа 5 јарди ближе победнику.

„То је посебна група, пуно бораца“, рекао је Тхелин.

Привремени главни тренер Колтса Џеф Сабат није био сасвим суздржан у вези са овим сломом. Рајан је зауставио прикрадање четврти и један на Минесоти 36 са 2:19 до краја утакмице. Цоусинс је затим погодио Далвина Цоока за а 64 јарди тачдаун на екрану у следећој представи и ТЈ Хоцкенсона 2 тачка конверзије Да изједначи меч два минута пре опомене.

READ  ЛеБрон: Одлука Патрика Кејна и наредна секција Цапиталса и још више пословних гунђања

„Хтели смо да затворимо и завршимо утакмицу“, рекао је он у суботу. „Ја сам за. Сви су за. Нисмо се заменили.“

Колтси су се вратили са 33-0 у четвртој четвртини своје последње утакмице, поразом од Даласа са 54-19 4. децембра. Колтси су се вратили свежи након опроштајне недеље и запањили Викингсе вођством на полувремену од 33-0 који је био други . – Највећи у НФЛ-у ове сезоне. Синсинати води Каролину са 35-0 6. новембра.

Минесотин пробојни дефицит био је други највећи у историји франшизе, иза серије од 45-10 у Сијетлу 2002. године.

Викинзи су чак победили пар покушаја одбијања и тачдаун Чендона Саливана. звиждук га је обрисао.

„Знам да има и других утакмица које се не завршавају овако. Било је дивно видети све како се боре и срећан сам што могу да поделим овај тренутак са својим саиграчима,“ рекао је линијски бек Ерик Кендрикс, бришући сузу.

да ли ти се свиђа?

Последњи тим који је савладао заостатак од 24 плус поена и победио у регуларној утакмици био је Вашингтон над Тампа Беј 2015. године, када је Казинс био квотербек. Претходни рекорд за повратак у регуларну сезону био је 28 поена постављен 1980. године, када се Сан Франциско опоравио од пада од 35-7 и победио са 38-35.

Почетак аларма

Јединице специјалних тимова поднеле су највећи терет бруталног почетка Викинга. Далас Флоуерс је узвратио почетни ударац на 49 јарди, а Колтси су били у позицији за поене за неколико секунди.

Оденигбо је заобишао два блокера и Туристички ударац са стране Рајана Рајта десном руком. ЈоЈо Доманн је ухватио одбијену лопту и вратио је на 24 јарде за врло лак резултат и вођство од 10-0.

READ  Извори кажу да су Иглси потписали једногодишњи уговор са ЛБ Девином Вајтом

Затим, када су Викинзи заостали са 20-0 на четвртом и трећем од 31., Рајтово додавање на лажни ударац је прелетело преко главе Џејлена Нејлора за другу узастопну серију тачдауна.

Јефферсон сат

Џеферсон је два пута напустио игру на кратку проверу након очитих удараца у прса. У другом паузу, Степхон Гилмоур се такође маскирао и извукао непотребну казну за грубост у четвртој четвртини.

Оба пута након што је Џеферсон напустио игру, Казинс је бацио Галену Регору у следећој игри и пресретнути су након очигледне грешке у комуникацији на путевима. Прву је узвратио Џулијан Блекмон за тачдаун од 17 јарди који је у другој четвртини постигао 30-0.

Јефферсон је био 12 хватања за 123 јарде и тачдаун и довео укупан број сезоне на 1.623 јарди. Калвин Џонсон је поставио рекорд Калвина Џонсона свих времена од 1.964 јарди у 16 ​​утакмица 2012.

извештај о повреди

Колтс: Десни бек Џонатан Тејлор (глежањ) напустио је игру на почетни ударац после тешког меча који је пао ван терена. Пропустио је три утакмице због повреде раније ове сезоне.

Викинзи: ЛТ Кристијан Дерисо се вратио са паузе од три утакмице са потресом мозга. Два пута је пао у продужетку због грчева у ногама. Петерсон је накратко отишао са истим проблемом.