март 28, 2024

Вилакос освојио сребро на Европском првенству!  Видео – Коментар –

Вилакос освојио сребро на Европском првенству! Видео – Коментар –

Минхен: Српкиња Адријана Вилакос освојила је сребрну медаљу у бацању копља на Европском првенству у Минхену.

Извор: Б92

Затворите цео текст чланка овде

У петој вожњи Вилакос је стигла до финала за бронзу за један центиметар (60,32 м), али ју је у шестом престигла искусна Барбора Спотокова са 60,68.

Међутим, Вилагош одмах показује челичне живце и узима сребро изванредним бацањем од 62,01 метар у последњем покушају.

Тако је Вилакос са 18 година постао најмлађи освајач медаље на шампионатима.

То је била трећа медаља Србије у Минхену – Ивана Вулета освојила је злато, а Армин Синанчевић сребро. Гркиња Елина Ценко (65,81 м) освојила је копље, а Чехиња Спотокова (60,68 м) бронзану медаљу.

Трагична такмичарка у прошлој серији, Мађарица Река Силађи, освојила је сребрну медаљу испред последњих хитаца чешке и српске такмичарке.

Наш атлетичар је слабо почео такмичење, очигледно нервозан с обзиром да му је то било прво сениорско финале, бацио је 51,15 м, али је из серије у серију био све бољи и бољи.

У другом је већ стигао до 55,14, после чега је завршио на осмом месту, а до четвртог дошао је после шута у трећој серији од 59,64 метара.

Тиме се није задовољила, знала је да може боље, а после 56,03 у четвртој рунди, направила је тај невероватан финиш у петој и још боље у прошлој. Није се плашила спортиста који су били старији и искуснији од ње, веровала је до краја и то јој се исплатило.

Овим је показао какав је таленат и да је пред њим велика каријера.