април 19, 2024

E.J. Liddell

Држава Охајо избегава касни повратак после великог надигравања, надмашује Илиноис, 86-83

Држава Охајо никада није успела у првом полувремену против Илиноиса, али су Бред Андервуд и друштво закаснили пошто су домаћи навијачи погодили излазе у Шампењу.

Бакиси су пребродили рану олују и касно издржали против носиоца 15 Фигхтинг Иллини и победили 86-83 над Илиноисом у Стате Фарм Центру, пошто су 22. носиоци Буцкеиес забележили своју најбољу победу у више од два месеца уз помоћ солидних перформанси током већег дела последњих 20 минута.

83

У утакмици за један поен пре 9,5 секунди, Кајл Јанг и Седрик Расел поделили су пар слободних бацања, а Стејт Охајо зауставио се у свом последњем одбрамбеном поседу да би обезбедио победу у гостима. Илиноис је дисао у последњем тренутку да покуша да повеже ствари, али није погодио ивицу када се огласило звоно.

Од краја првог полувремена до почетка другог полувремена, Охајо Стејт је ушао у рунду која је променила игру са резултатом 22-2, пошто су Бакиси порасли за двоцифрену цифру након заостајања на крају првог полувремена. Стејт Охајо је погурао тих 16 поена разлике на 12:18, а Бакиси су се вратили истом разликом након што је Андервуд искључен због своје друге техничке грешке непосредно пре истека шест минута.

Али, Илиноис је пресекао игру за два поена са 1:49 и одиграо са 10-0 за само 98 секунди, а имао је прилику да изједначи или поведе са само четири секунде до преокрета пре него што је Трен Фрејзер преокренуо.

Бранхамови власници су предњачили за државу Охајо постигавши 31 поен у његовој трећој узастопној утакмици од 20 поена, а Еј Џеј Лидел (21) и Кајл Јанг (18) су такође имали велике ноћи за Бакије.

Прво полувреме

Иллиноис је имао користи од спорог старта Бакија, који су испалили само три од својих првих 12 шутева, а Илини је водио са 21-8 иза волеја од 3 поена Алфонса Пламера. Трансфер бек Јуте постигао је девет од првих 12 поена Илиноиса и завршио уводни период са 18 поена и предводио све стрелце.

Али Бакији се нису предавали након што су изгубили 13 поена рано у првих девет и по минута. Држава Охајо је одговорила падом од 12-2 на 6:46, а Бранхам је сам постигао пет и фрустрирао Буцкеиес за само један поен, 23-22.

Илиноис је вратио седам поена уз три минута игре док је Пламер наставио да рипа, али је Бокес одговорио затварањем ининга са 8-2 и смањио предност Илинија за један поен на паузи.

Држава Охајо и Илиноис постигли су скоро идентичне проценте са паркета у првом инингу, 44,4 према 44,1, али је Елениних 16 поена у бекству било дупло више од Бакаја. Међутим, Бакејева клупа је надмашила резерве Илиноиса за 14, пошто је Кајл Јанг дао велики подстицај држави Охајо са 13 поена у првом полувремену.

Међутим, држава Охајо никада није успела у првом полувремену, док је Илиноис имао предност више од 19 минута.

26-32 (81,3%)

ФТМ-ФТА (Уговор о сарадњи у области патената)

друга половина

Први ударац у другом полувремену, преокретни скок од Лиддела, Охајо Стејт довео је до њеног првог вођства у игри, а Бранхам је то пратио поготком у следећем поседу. Та два ударца су довела до вођства Бакија од 16-2 у првих пет минута и промене која је донела Охајо Стејт на 13 поена при 14:35.

Техничка грешка на Андервуду скоро седам минута у првом полувремену омогућила је Лиделу да продужи вођство Бакија у низу прекршаја, а скакач Седрик Расел довео је Охајо Стејт у предност 58-42 са 12:18 до краја.

Илиноис је ту предност смањио на осам поена девет минута пре утакмице, али је Раселов шут са крила са тројке утишао публику домаћег тима и довео Охајо Стејт у предност од 11 поена предности. Фаул у офанзиви на другој страни разбеснео је Андервуда, који је другом техничком грешком избачен из меча.

Али Илинијева екипа се поново нашла на месту у последњим минутима, смањивши предност Бакија на само два поена са игром од 1:49. Бранхам и Лидел су донели Стејту Охајо предност од два поседа са мање од минута игре, али Илиноис није успео да заврши покушај повратка на крају.

Пламер је завршио са 26 поена за вођство Елени, а Кофи Кокбурн је постигао 12 поена у шуту 5-за-15 пре него што је покварио у другом полувремену.

Шта онда

Држава Охајо ће се вратити на пут ове недеље у 16:00 у утакмици против Мериленда.

белешке из игре

• Лидел је био наведен као осумњичени пре утакмице због грипа, али је почео са Бакијевима поред Џамарија Вилера, Јуџина Брауна, Бранхама и Зеда Кија. Крис Холтман је после утакмице рекао да је Лидел морао да оде у болницу после утакмице у Индијани у понедељак.

• Стејт Охајо је изгубио од Илиноиса, 91-88, у продужетку у прошлогодишњој утакмици шампионата Биг Тен 14. марта 2021, последњој утакмици између два тима пре четвртка увече. Бакији и Илини су поделили два састанка регуларне сезоне у сезони 2020-21 пре утакмице после сезоне.

• Кокбурн је једини играч у Великим десеторцима који је у просеку постигао дупли резултат ове сезоне, али је имао само три скока против Бакија.

READ  Леадербоард УС Опен 2022: пренос уживо, резултати голфа данас, ажурирања из 4. кола у Тхе Цоунтри Цлубу