март 28, 2024

Италија, Србија, Црна Гора, Шпанија су центиметар по инч ближе суперфиналу

Италија 8, Хрватска 6

Италија је у четвртак победила Хрватску са 8-6 у првом дану Европског финала Светске ватерполо Светске лиге за мушкарце у Црној Гори.

Италијани су у другој четвртини дали четири гола и прекинули ћорсокак 1-1 на старту. Додали су још два на трећем месту, повели са 7-2 на последњој паузи и никада се нису предали. Хрватска је у последњој четвртини постигла четири гола без одговора, али је повратак био прекратак и касно.

„Не сећам се најлакше утакмице у животу против Хрватске. Играмо против (њих) 40 година“, рекао је италијански селектор. Сандро Цамбагна. „Шта се осећам? Осећам се добро, али не због ефекта. Ово је последња ствар до чега ми је стало. Ово је почетак; пут је дуг.“

Гиацомо Цанелла Предводио је Италију са три гола, постигавши два пута с лева и једном одозго. Гонзало Ецхеникуе Додата два гола за Италију. Хрватска је постигла свих шест голова у нападу екстра играча. Одбрана Хрватске била је у пуном замаху, а Италија је била ограничена на четири од 15 шанси у нападу вишка играча. Због овог пораза Хрватска неће моћи да се пласира у Суперфинале које ће се одржати у Француској крајем јула.

Нисмо били задовољни свиме што смо данас видели“, рекао је хрватски селектор. Јуре Маралза. „У нашем тиму смо видели добру одбрану, неколико добрих потеза, али на крају нисмо могли да будемо задовољни поразом.

Хрватска ће у петак покушати да се врати против Француске, док ће се Италија у полуфиналу суочити са актуелним суперфиналним шампионом Црном Гором. Три најбоља тима пласирају се у Суперфинале, заједно са домаћином Француском.

READ  Финтел бира Винде као преферираног добављача за гигантски ветропарк у Србији

Србија 13, Грчка6

У реваншу недавног олимпијског финала, Срби су наставили доминацију и победили Грчку са 13-6. Остала три меча одлучивала су два или мање гола, тако да је то била једина експлозија дана. Грчка је заостајала са 5-4, што је дозволило Србији да изађе пре него што је стигла до 13 минута.

Србија, која је искористила четири од девет шанси, погинула је у нападу екстра-мена. Душан Мандик Србија је повела са четири гола Димитриос Сцомбокис И Цонстантинос генитониас Стенограм, који је играо без регуларног капитена, постигао је по два гола за Грчку Ионис Фундаменталс И колеге старије звезде Мариос Цапотцис И Ангелос Виласопоулос.

„Били су без три кључна играча и то смо могли да осетимо у базену“, рекао је Мандик. „Веома смо задовољни начином на који смо играли дефанзивно. Вечерас су оба наша голмана одиграла добро.

Србија ће у петак у финалу играти против Шпаније, а Грчка у првом полуфиналу против Мађарске.

Црна Гора 11, Француска 10

Црна Гора је рано савладала заостатак од 5-2, избегавши учинак француске звезде од шест голова Мехди МарзоукиИ побегао узбудљивом победом од 11-10 пред сопственом публиком у Подгорици, Црна Гора.

Афера напред-назад довела је до тога да је Црна Гора на почетку скочила на вођство од 2-1, а Француска је за два минута постигла три гола и повела са 4-2. Црна Гора је изједначила на полувремену, али је Марзоки у трећој четвртини поново повео Француску. Црна Гора је повратила вођство постигавши два гола.

Овога пута, Црна Гора је имала једноминутну предност од 10-7 уз три неодговорена гола. Француска је постигла три гола у последњих 90 секунди, укључујући два поготка Марзокија – недовољно да би се изгурао тајбрејк. капетане Уго Цросилат За репрезентацију Француске постигао је два гола Марко Петковић За Црну Гору је постигао хет-трик, од чега два екстра.

READ  Јуниа Идо је победила Стојковићеву Србију са 1: 0 против Јапана

„Одиграли смо веома тешку утакмицу против Француске“, рекао је Црногорац. Дејан Ласовић. „Они су под контролом; Били су невероватан тим који је победио Шпанију пре месец дана. Била је то веома тешка утакмица. Победили смо их пред нашим навијачима и наши навијачи су сада срећни. Играње у базену у нашем дворишту је заиста невероватан осећај. Многи нису могли ни да добију карте. Играти пред нашом публиком је било тако тешко и лепо. Сада, после пада Француске, под мањим смо притиском. Сада су утакмице које играмо против фаворита, тако да мислим да можемо да играмо боље без притиска.

Упркос поразу, Француска се ипак пласирала у Суперфинале у Стразбуру.

Шпанија 10, Мађарска 9

Мађарска, освајач бронзане медаље на Олимпијским играма, изгубила је од Шпаније са 10-9 у четвртој четвртини и преузела вођство.

6-фт-8 мађарско лево крило Мортон Вамос Предвођен са четири гола и свим стрелцима Алберто Мунарис Додата три гола за Шпанију, укључујући победник игре 3:19.

Мађарска се вратила након раног заостатка од 4-1 четвртину касније, победивши Шпанију са 5-1 у другој четвртини да би повела са 6-5 у другој четвртини и пласирала се у финале. Мађарска је имала предност од 9-8 у последњој четвртини на два минута до касног надигравања Шпаније.

Мађарска се мучила са нападом екстра играча, искористивши само две од девет шанси. Шпанија је искористила четири од 15 шанси.