април 25, 2024

Лука Дончић у финалу пред квалификације излази са умором поткољенице

Лука Дончић Вероватно у најгорем могућем тренутку за Даллас Маверицкс.

Дончић је завршио своју последњу победу у регуларном делу сезоне Сан Антонио Спарс недеља увече. МРИ је у понедељак потврдио да је задобио повреду леве потколенице, према ЕСПН-овом Тиму Мекмахону, али тим није јавно открио његово стање у првој утакмици прве рунде плеј-офа. Утах Јазз.

Дончић, на мање од три минута од краја у трећој четвртини своје победе од 130-120 у Америцан Аирлинес Центер-у, почео је да вози преко траке пре него што је шутнуо лопту у крило након што се састао са неколико играча Спарса на врху терена. кључ.

Иако се чини да му се није много дешавало у траци, Дончић је после корака за пасом ударио десну леву ногу.

Дончић је одмах изашао са терена и отишао право у свлачионицу.

Тим га је брзо искључио због повреде леве поткољенице. Дончић је меч завршио са 26 поена, девет асистенција и осам скокова.

Иако зависи од степена соја телади, просечан опоравак за сој телади ове сезоне је 16 дана.

Кид је рекао да је његов план био да своју прву утакмицу одигра нормално у трећој четвртини, очекујући да има најмање пет дана одмора пре првог плеј-офа. Инсистирао је да не гледају у Нев Орлеанс Пелицанс-Голден Стате ратници Резултат, који је директно утицао на њихов рејтинг у додатку.

„Повреда је део игре. Одсуство је део игре. Видећемо како се осећа“, рекао је Кид преко Балли Спортс Соутхвест. „Добра ствар је што смо победили код куће, тако да не морамо да путујемо, имамо недељу дана да играмо.“

пребегли Завршио са 4. носиоцем Западне конференцијеПлеј-оф против Џеза отвара се у суботу.

„Ово ће бити одличан тест за нас, и морамо само да играмо утакмицу по једну“, рекао је Кид о џезу, преко Балли Спортс Соутхвест. „Они су веома добро обучени, имају веома талентоване играче и своју тактику, играју на високом нивоу и њихова одбрана је заиста добра. Ово би требало да буде занимљива серија.“

Лука Дончић је у недељу напустио финале регуларног дела са натегнутим листовима. (Тим Хеитман/Гетти Имагес)