март 28, 2024

Покојни Митровић главом послао Србију на Светско првенство на рачун Роналда

Кристијано Роналдо ће морати да оде у плеј-оф са Португалом да би обезбедио пласман на Светско првенство следеће године, а Александар Митровић је главом савладао Србију са 2-1 и пласирао се на прво место у Групи А и пласман у Катар 2022.

Овом победом Србија је отишла у групу са 20 бодова, три бода више од другопласираног Португала, коме је био потребан само реми да заврши као први на гол-разлици, али ће се сада пласирати у мартовско плеј-оф.

Митровић, замена на полувремену, ударио је голмана домаћег тима Руија Патрисија главом доле у ​​стативу и изазвао дивље славље на клупи Србије после отказивања прве посете капитена Ђоковића Рената Санчеза Португалу.

Опширније

Навијачи су се окупили у центру Београда, машући српским заставама и сиренама аутомобила док је саобраћај на главном Тргу Републике стао.

Пошто је капитен португалске амајлије Роналдо запањен, отишли ​​су мало даље и признали да је везиста Жоао Паљиња изједначен са својим тимом.

Он је у интервјуу португалској телевизији РТП рекао: „Морамо да преузмемо одговорност јер смо имали лошу утакмицу.“ Чекали смо у другом полувремену. Поносни на Србију, играли су добро, али ми смо добили способност да будемо на врху.

„Сви у свлачионици су разочарани, али сада морамо да се радујемо плеј-офу јер имамо довољно да играмо на Светском првенству.

„Не можете побеђивати стално. Тешкоће су део живота. Овај осећај би требало да нам даје више снаге.“

Селектор Србије Змај Стојковић бацио је Митровића за Гуделца, а његово коцкање се исплатило да игра додатног нападача за дефанзивног везног, нападача Фулама, који је постигао највиши резултат у својој земљи са 44 гола у 69 наступа.

READ  Радиссон Ред отвара хотел у Београду, Србија

Чинило се да ће Португал стати након што је Митровић погодио гол главом у 85. минуту, али се нападач на крају насмејао када је оставио траг и отишао кући после центаршута Дадича са десне стране.

Победник Митровић, који је рекордер по 44 гола на 69 мечева, рекао је да је самопоуздање Србије доказано храбром акцијом.

„Дошли смо овде да играмо фудбал и све смо зарадили јер смо били најбољи тим“, рекао је он за Нову ТВ Србије.

„Убиремо плодове нашег напорног рада и радујемо се нади да Португал може да победи упркос последицама, пре свега по нашу земљу и народ.

Ажурирано: 15. новембар 2021, 15:34