април 20, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Преглед: Традиционалне кошаркашке снаге Србија и Италија сукобиле се за олимпијску карту – ФИФА Олимпијске квалификације Београд, Србија 2020

Београд (Србија) – После већине предвиђања пред утакмицу, две европске екипе, Србија и Италија, играће у финалу олимпијских квалификација у Београду. Победници окршаја, који ће се одржати у недељу у 20:30 по средњеевропском времену, путоваће у Токио на предстојеће Олимпијске игре.

Пут до краја

На путу до финала на свом терену, Србија је у својим играма прошла три-три. Да би стигли до финала, Срби су синоћ у прве две четвртине утакмице у групној фази видели противљење Доминиканске Републике, али главни тренер Игор Кокосков и играчи пронашли су начин да боље искористе своје шансе за победу у друго полувреме. 94-76.

Истовремено је показао сјајну сцену освајача сребрних олимпијских медаља јер су толико енергије – и живаца својих навијача – уложили у серију мечева против Филипина да су утакмицу преокренули у своју корист тек у последњим минутима победити, 83-76.

Србија је појачала олимпијске наде своје земље у полуфиналу против Порторика, где су „орлови“ показали свој најбољи учинак на турниру до сада. Резултат од три поена – релативно ретка на 40-минутном интернационалцу, Србија побеђује, 102-84, Да бисте добили место у финалу.

За разлику од свог домаћег тима, Италија је одиграла само једну утакмицу у групи Б против Порторика. „Ассури“ је показао одличан учинак у другом полувремену за победу, 90-83.

Италијани су заузели Доминиканску Републику на другој страни полуфиналне заграде. Показали су да су спремни и пружили сјајан наступ на путу до доминације 79-59 Успех.

Кључни играчи

Василије Мике, Србија

На турниру је играо у две утакмице – у победама против Доминиканске Републике и Порторика. За 27 минута на терену просечно је бележио 18,5 поена и 6,5 асистенција.

READ  Српски Рајаковић нови тренер Репторса: Детаљи

хттпс://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=зрКсоИрИП_ЈУ

„Италијани су смислили веома добар тим и мислим да имају седам сјајних играча и да знају како да играју“, рекао је Мике пре финала. „Играју са два висока играча који увелико проширују терен. Покушаће у борби са нашим тимом. Мислим да имамо довољно квалитета да се такмичимо с њима у тој утакмици. Најважније је да се добро припремимо и играмо минут по минут минут, до краја “.

Симоне Фонтецио, Италија

Као Мике, Симоне Фондецио Два пута се појавио на земљи у Београду, где је просечно бележио 19,0 поена и 5,5 скокова по мечу.

хттпс://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=кИЕ7Уфп8Згс

„До сада смо урадили сјајан посао, али данас се морамо фокусирати на свој план игре и покушати да урадимо оно што можемо. Знамо да је Србија супер тим.“ Фондецио се сложио. „Они могу да верују својим навијачима, играју код куће, али имамо велики сан да остваримо. Спремни смо да покушамо све да их победимо.“

Србија се бори за четврто место на Олимпијским играма и прилику да одбрани сребрну медаљу освојену на Олимпијским играма у Рију 2016. и дода још једну колекцију медаља која укључује још једно сребро из издања Игара 1996.

У међувремену, Италија се 13. пут појавила – иако је то први пут од 2004. – да је у Атини освојила сребрну медаљу.

Претходни мечеви

Србија и Италија имају историју двобоја. Када се историја враћа у време Југославије, званични број обрнутих састанака сада износи седам.

Србија није изгубила званичну утакмицу од Италије од осамостаљења 2006. године. За то време, у оквиру ФИБА турнира, шест евра је стигло у кош (четири на главном турниру и два у квалификацијама 2008. године).

READ  Шведска вс Србија - Преглед, савети и контрадикције

Србија је последњи пут победила 92-77 у мечу групне фазе у кинеском Фосхану. Српски чувар шутева Боктон Боктановић постигао је 31 поен, а Данило Кулинари 26 за Италију. Овог пута двојица играча неће бити у финалу у Београду јер су на крају играли заједно у финалу Источне конференције за Атланта Хавкс.

хттпс://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=јМКиВ65плмУ

Укупно пет играча који су играли у тој игри играће у ОКТ финалу. Што се тиче Србије, ово искуство позваће од Немање Бијелице, Василиеја Микеа и Бобана Марјановића, италијанске стране Ниццолла Меллија и Амедеа Деситорија.

Кеи фит

Немања Бијелица против осе Полонара. Некадашња звезда Фенербахчеа против познатог будућег играча Истанбула.

Бијелица, који је играо на две од три утакмице у Београду, просечно је бележио 25,9 минута игре, просечно 15,0 поена, 6,5 скокова и 1,5 асистенције и блокаде по мечу. У међувремену је Полонара просечно постизала 15,0 поена и 8,0 скокова по мечу.

Кс Фактори

Не спавајте на два играча „три и Т“, Окенген Топриц Из Србије и Степхена Донут-а из Италије. Биће много тога, зависно од њихове енергије на терену, пре свега одбране и шута изван криве. Може се очекивати да ће обојица бити директно умешани у интензивније двобоје.

Гласајте: Ко ће победити у олимпијским квалификацијама?