април 16, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

САД и Србија играју први полуфинални кош за девојчице

Сједињене Државе, које траже своје седмо узастопно олимпијско злато, запањујуће су стартовале у групној фази. Побеђивали су у свакој утакмици, али су морали да јуре после прве четвртине.

У четвртфиналу америчке кошаркашице поново нису ходале. Против Аустралије, другог светског броја, још једном смо видели америчку доминацију која им је помогла да освоје злато на последњих шест Олимпијских игара.

Америчка играчица Брена Стјуарт предводила је свој тим са 20 поена у првом полувремену. Сједињене Државе су водиле са 26-12 на крају прве четвртине. Полувреме је било 48-27.

Аустралија није могла да угрози САД у другом полувремену. Тако су Сједињене Државе победиле са 79-55.

Аустралија никада није победила Сједињене Државе ни у једној утакмици. 2000, 2004. и 2008. године америчка женска кошаркашка репрезентација изгубила је три утакмице заредом у финалу.

Американке ће одмах у полуфиналу препознати своју противницу. Србија је у четвртфиналу победила Кину резултатом 77-70. Српска звезда Јелена Брукс. Српски је био добар за осамнаест поена.

Србија, која је 2016. освојила бронзану медаљу на турниру у Рију, повела је на полувремену. Али посебно у другом полувремену, Кинези су ипак дошли. Кина је последњу четвртину почела са 9 поена предности.

Снажни читач који је на крају довео шампиона Европе до тесне победе.

После победе над белгијским Гатесом (74-62) репрезентација Кине је групну фазу завршила као победник.

READ  Солар – Осим српског монитора, Балкан заостаје у коришћењу зелене енергије