март 29, 2024

Саша Лукић има импресивну статистику упркос поразу од Србије – вести Ман јунајтеда и вести о трансферу

Манчестер јунајтед заинтересован је за долазак српског везисте Саше Лукића из Торина у јануарском прелазном року, саопштено је јутрос.

Овај 26-годишњак има још 18 месеци уговора са Торином.

Иако је Србија испала са Светског првенства, вечерашња утакмица против Швајцарске додатно ће му поскупити.

Лукић је одиграо пуних деведесет минута у последњој групној утакмици Србије и имао 63 додира.

На полувремену, Лукић је имао 91% прецизности додавања и упркос паници и фрустрацији Србије завршио је меч са 88% прецизности додавања.

Убацио је добар центаршут у опасну зону и три прецизне дуге лопте како би помогао свом тиму да крене у напад и пређе линију.

Помогао је свом тиму да дође од позади јер је кључно избио и направио неколико тактичких грешака како би одржао свој тим у борби.

Нажалост, упркос томе што је водила у првом полувремену, Србија је изгубила од Швајцарске са 3-2, која је заједно са Бразилом прошла у нокаут фазу.

Лукић је професионалну каријеру започео у Партизану 2013. године, а 2016. потписао је за Торино.

За репрезентацију Србије је дебитовао 2018. године и почео је сваку утакмицу овог Светског првенства.

Он није једини српски интернационалац, а на њиховом радару су и Душан Влаховић и Сергеј Милинковић-Савић.

Јунајтед се нада да ће дати изјаву у јануару док траже замену за Кристијана Роналда. Причало се и да Коди Какпо пређе на Олд Трафорд, али менаџер Ерик ден Хаг би можда више волео да нападне нападача замени 37-годишњака.