април 20, 2024

Светско првенство 2022. Квалификације: Србија 3-2 Република Ирска

Замена Александра Митровић је у другом полувремену два пута постигла погодак за Србију

Квалификације за Светско првенство Републике Ирске 2022. године почеле су разочаравајућим поразом од Србије од 3: 2 у Београду.

Алан Бровн завршио је републиканску акцију добро сервираном за вођство публике у 18. минуту.

Душан Вилаховић изједначио је домаћина 40 минута касније, замена Александра Митровића преокренула је утакмицу са добро изведеним кругом у глави.

Митровићев наслов ставио је Србију испред касне утехе Јамеса Цоллинса.

Капитен Србије Душан Тадић био је најбољи и поставио је сва три циља.

Очекује се да ће Португал на челу групе, што ће резултирати ударом за Републику која се нада да ће се борити против Србије за место доигравања.

Резултат је чекање на прву победу откако је републикански шеф Степхен Кенни преузео контролу над девет утакмица, иако су постојали јасни знакови побољшања у емисијама које су произвели у три међународна прозора крајем 2020. године.

Републиц је почео ведро са доста оштрих додавања, а награђени су првим голом из отворене игре под Кеннием док је Бровн водио публику у први план, уз доследну медицинску мотивацију која је Кеннију често недостајала током првих осам утакмица.

Бровн је започео операцију хранећи Енду Стевенса лево пре него што је кутија експлодирала.

Стевенс, који је пронашао Цолина Робинсона поред Степхена Милдровицха, убацио је његов центаршут у Брауна, где је везиста Престона главом надоле скренуо у корнер српског штопера Марца Димитровића и првог гола републиканаца за 678 минута.

Ирци су главнину првог полувремена држали мирно, али пет минута пре одмора Влоховић је изједначио домаћина, ударцем главом водства Фиорентине Душана Тадића, шутирао пре него што је умешно постављеном левом ногом пронашао доњи угао.

Браунова титула завршена је непосредно пре 67-минутног гола републике у паткама

Тадић и Митровић заједно сламају ирска срца

Како су се пукотине појављивале у ирској одбрани, српски капитен Тадић постајао је све утицајнији, шаљући широк ударац само до Сасуола три минута касније након што је Филип изједначио.

READ  Државни министар спорта Обуа Србија извлачи важне поуке из спортских улагања

Додд није успео да ухвати републиканског голмана Марка Траверса ударцем право из угла, а гледаоци су одржавали константан притисак на крају полувремена.

Републиканци нису били толико задовољни трећим нападом након паузе, али осећали су да би требало да буду кажњени када је Аарон Цоннолли слетео под изазовом Степхена Митровића.

Међутим, четири минута касније када је Валцховиц пао на Цолемана, ирски капитен је остао без ногу, а италијански судија Давид Масса поново није био уздрман.

Додик је наставио да проналази локацију, извињавајући се Траверсу због пуцњаве испред Србије када је нападач Ајакса нахранио Митровића.

Додик је поново био архитекта док су Срби одлучивали изван Републике, подижући крст за бившег плејмејкера ​​Саутемптона Митровића, који је довршио своју титулу.

Спасоше републиканцима дали су заменици Цоллинс, који су зарадили у дефанзивној грешци домаћина, али Ирци нису успели да поврате бод као што су то учинили када су се тимови састали у Београду 2016. године.

Тадић је постигао сва три гола за Србију током јединствене сцене

Кенијев храбар избор се неће исплатити

Кенијева постава несумњиво је имала смео и неискусан изглед док се републикански шеф окретао петом.

Схане Дуффи, који се ове сезоне борио у Целтицу, преферирао је Сиерру Цларке са Тара Оцеанијом из Вест Брома и отишао са сигурношћу са повратником капитеном Сеамусом Цолеманом који је добио прву капицу под Кеннијем.

Такође је било отварања у средини терена за Јасона Моламбија и Јосха Цуллена, који су освојили шести, односно пети капитен, пошто се Јефф Хендрицк задовољио местом на клупи.

Бровн се придружио Престоновом саиграчу Моламбију у везном реду који није био искусан, али је обећавао пуно енергије и покретљивости, а Аарон Цоннолли и Тиме Робинсон предани су да воде напад.

Опсежна листа повреда због којих је Кенни размишљао, Озиа је једина особа која је избегла последњу утакмицу Републике, само реми Лиге нација 0: 0 против Бугарске у новембру, Стевенс и Робинсон почињу плаи-офф Евро пораза од Словачке месечно раније.

READ  Словачки ИноБат могао би да гради фабрику батерија у Србији

Кенија може да узбуди прва половина сцене његове странице. Иако се равнотежа Србије лако могла избећи, три централна бека Републике неуморно су радила на савладавању домаћина, док је Осхиа показао способност играња додавања ломова с леђа.

Међутим, како су нивои енергије у републици бледели, други период је био знатно незадовољан, омогућавајући Дадику да двапут отвори моду за смртоносног Митровића.

Кенија и Република поново ће се окупити уочи домаћих квалификација против Луксембурга у суботу, пошто је домаћин домаћин Португалије победио Азербејџан са 1: 0.