април 18, 2024

Серж Милинковић-Савић солидан учинак за Србију – вести Ман Јунајтеда и трансфер вести

Србија данас игра против Камеруна у Групи Г, а потенцијални играч Јунајтеда Сергеј Милинковић-Савић био је саставни део тима.

Иако је Камерон добро притискао, Србија је била боља у првих двадесетак минута, уз три златне шансе за Митровића из Фулама, који је ударио главом преко пречке и са шест метара погодио стативу.

Српски чувар мреже Ванаја Милинковић-Савић једном је био на листи Јунајтеда у омладинској постави Редса, са сјајном одбраном да задржи резултат од 0-0.

Против низа игре, Камерон је из корнера прекинуо ћорсокак и Србија је поново заостала.

Сергеј Милинковић-Савић је имао солидно прво полувреме, добро се бранио, извукао свој тим са леђа и добро контролисао лопту у последњој трећини.

Два брза гола Србије у надокнади времена преокренула су игру. Први је уследио из веома централног слободног ударца који је погодио Павловићеву главу. Други је дошао од Милинковић-Савић, који се нашао у свемиру на ивици терена. Свој снажан ударац је држао ниско и иако је голман Камерона добио рукавицу, није могао да је очисти.

Србија је наставила са притиском у другом полувремену и за десет минута је поново ударила, погледом Милинковић-Савић створила још један сјајан тимски гол, али је Митровић завршио за Србе.

Нажалост, акција још није била завршена јер је Камерон добио један и други у року од два минута. 3-3 је! Хоће ли Србија бити проклета што није искористила те раније шансе?

Милинковић-Савић је напустио терен после 77 минута, али је показао солидну представу за своју земљу и показао зашто је он главни приоритет за клубове из Премијер лиге попут Јунајтеда.

READ  Себу Сукс одлази у УБ Србије на ФИБА 3к3 Ворлд Тоур Манила Мастерс

Са 76 додира, 82% добијених дуела на земљи, 71% прецизности и пет дугих лопти убачених у опасну зону, Милинковић-Савић је био важан играч за Србију, али није могао да пробије.

Била је то можда најнапученија и најузбудљивија утакмица на Светском првенству до сада, са неким изузетним појединачним учинком, јер су обе стране ризиковале све да би однеле победу.

То оставља Камеруну шансу да победи Бразил за пласман у квалификације, док је Србији потребна победа против Швајцарске да би изашла из групе.