март 29, 2024

Цинциннати Бенгалс вс Кансас Цити Цхиефс Резиме утакмице: резултат, статистика, најзанимљивији детаљи |  Азијско првенство

Цинциннати Бенгалс вс Кансас Цити Цхиефс Резиме утакмице: резултат, статистика, најзанимљивији детаљи | Азијско првенство

Канзас Сити Чифси иду на свој трећи Супербоул у последње четири године након што су у недељу увече победили Синсинати Бенгалсе у утакмици АФЦ шампионата. Харисон Буткер је погодио победнички гол са 45 јарди за победу од 23-20 са стадиона Ароухед.

Махомес се тресе од повреде скочног зглоба

Сви разговори који долазе у кругу шампионата окружују угануће високог скочног зглоба Патрика Махомеса прошле недеље против Џексонвил Јагуарса. Од прве серије, квотербек Канзас Ситија је изгледао мобилно, али можда не тако окретан као што смо навикли да га виђамо на недељној бази. Било је неколико тренутака нелагодности током утакмице за КЦ КБ, али када је већина рачунала, Махомес се побринуо за посао својим ногама.

То је требало да буде меч између две врхунске екипе које су се међусобно поприлично упознале у последњих неколико година. Бенгалси су у новијој историји имали бројеве за Чифс, али то није био случај у Арровхеадовом мечу за титулу у АФЦ-у.

Високооктанска казна коју смо сви очекивали почела је споро јер је одбрана КЦ-а притискала Цинци КБ Јоеа Буррова од првог поседа па надаље. Имали су четири вреће у првом полувремену, и Бенгалском револверашу је отежавало да се осећа удобно у џепу.

Спор почетак за јаке прекршаје

Упркос одбрамбеној доминацији, Махомес и нападач су се борили да погоде лопту у енд зони, задовољивши се са два гола из игре на првом поседу. Синсинати је додао гол из игре на семафор, а Чифси нису пронашли крајњу зону све до краја првог полувремена. 4. и 1. Чифси су одлучили да пусте Махомеса да одигра највише и погодили су Трависа Келцеа у ТД серији од 14 јарди и повели са 13-3 за мање од четири минута до краја друге четвртине.

READ  Фантаси бејзбол 2023 Прилагодљива алатка за табелу и пројекције

Касни гол из игре Евана МцПхерсона за затварање полувремена је смањио предност до тачдауна, а прекршај Бенгалса се коначно преокренуо пред крај првог полувремена. Бероу је повео Бенгалсе низ терен, а Ти Хигинс је погодио ТД трку од 27 јарди и изједначио на 13-13.

Канзас Ситију неће требати дуго да одговори. Убацили су у следећи посед док је Махомес возио 11 играња, 77 јарди која се завршила стрелицом од 19 јарди преко средине до Маркиза Валдеса-Скантлинга за почетни ударац. Међутим, након што су изнудили тројку и аут за Сенсеија, Шефови се поново крећу низ поље Махомес је направио редак фаул када му је лопта исклизнула из руку након додавања у равну лопту, а Сем Хабард је повратио грешку.

Шест играња касније, Бенгалци су изједначили утакмицу трчањем Самаје Перине ТД са два јарда у раној фази четврте четвртине.

Потакер са победником игре

Ударци Чифса и друго пресретање оставили су Бароуа на сцени да би Махомес украо шоу касно у четвртој четвртини. Са 30 секунди до краја, КЦ је преузео контролу са своје линије од 47 јарди након сјајног повратка Скај Мура. Џозеф Осаи је помогао Канзас Ситију узрок када Махомес је ушао у трећем и четвртом покушају напада око средине терена, добио је први ударац, а касно га је погодио бек Бенгалса.. Пенал је померио Чифсе у позицију филд гол, а Буткер је избушио победника игре са 45 јарди са три секунде на сату.

Махомесов изглед није био савршен, али у ноћи када није могао да рачуна на своју покретљивост у џепу, отишао је на 326 јарди и три ТД на додавању 29/43, док је Бурров имао 26/41 са 270 јарди, а ТД и бацио два пресретања.