Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Чак и победом, Нотр Дам је успео да промени свој велики имиџ

Како су новооткривене акције 20. Нотре Дамеа у суботу у Балтимору у М&Т Банк Арени изблиједјеле након једнонедељних превирања, једнако узнемирујућа накнадна помисао указала је на неугодно уско бекство Ираца.

Одбрана морнарице у другом полувремену оставила је план будућим противницима НД, Бостонском колеџу и Универзитету Јужне Калифорније, да размисле, ако не и потпуно плагирају.

Морамо да се вратимо и погледамо и видимо шта се тачно догодило“, рекао је ирски селектор Марцус Фрееман Рекао је да се након 35-13 Фарахов пут у првом полувремену погоршао на 35-32 бели џоинт. „И морамо некако да се уверимо, да смо некако бољи због онога што се десило у другом полувремену.

Првогодишњи ирски тренер заслужује да буде похваљен због свог држања после утакмице и окретања после једног од два најгора полувремена ирског фудбала у последње време. Али није требало да дође до тога.

Прво, овако је бројчано изгледало друго полувреме:

Дванаест јарди пуних у нападу. минус 23 јарди. Просечно 0,9 јарди по утакмици. Пет кеса је напуштено. Пресрет који је напуштен након слаш паса на линији борбе. Одбијте један у шест покушаја. Свеукупно, Ирци су добили резултат од 19-0, а након прекида је изведено шест пенала за 49 јарди.

Није ни било Матт Салерно Навалили су на ударац са морске стране за 81 секунду до краја, док је средини (3-7) понестало грубости.

Немогућност стручног штаба у Нотр Даму да изврши очигледна прилагођавања игре након недељу дана вођења петочланог тима у Клемсону код Нотр Дама са три тачдауна била је збуњујућа.

Ирци (7-3) продужили су најдужи победнички низ нације у новембру на 18 утакмица и задржали своје шансе да се окрену низу мање атрактивних опција, за сада, не надокнађујући велику забринутост која је откривена суботом недељно након што је сахрањен.

READ  Ратници у Јапану: Џејмс Вајзман блиста и више уводних белешки пред сезону

Доследност би требало да буде следећи корак у еволуцији програма после Брајана Келија. Ирски квотербек Древ Бен Субота је била слика колико су Ирци далеко од тога.

У првом полувремену, Пине је био апсолутно најбољи у НД, имао је руку у свих пет додира – четири додавања и један у доброј борби од 11 јарди. Био је 14 од 16 за 234 јарда против 122. одбране нације у додавању и премашио је укупан простор за додавање у своје две претходне утакмице, Клемсон и Сиракуза, заједно.

У другом полувремену, морнарица је појачала притисак на пролаз и одмах је распродата.

Помагање Ирцима да створе олују за процват ове стратегије била је комбинација офанзивног координатора Томми Раце Називајући претерано конзервативном игром, Пајнов недостатак свести да брзо извуче лопту када је потребно, и Фриманова неспособност да користи тренерски подвезак.

„Нису вршили никакав притисак на скоро сваку утакмицу“, рекао је Фриман. „Шта то значи? То значи да они доводе све и не играју без покрића без помоћи на средини терена. И морамо бити у стању да пронађемо начине да то нападнемо.“

„Успели смо у првом полувремену. Погодили смо неке лопте. Могли смо да проверимо неколико ствари када смо видели да долазе, али у другом полувремену нисмо могли да победимо нулти притисак. И то је нешто што морамо да побољшамо јер други тимови ће.

Људи ће видети да су имали извесног успеха у свеопштем лобирању. А оно што треба да урадите је да натерате одбрану да гура у игри скроловања.”

Занимљиво је да је морнарица, рангирана на 129. од 131 на националном нивоу у нападу додавања и 108. по ефикасности додавања, натерала Ирце да плате за своју игру додавања. А у касном четвртом кварталу, брокери су то могли да ураде користећи КБ ин Маасаи Минор који је био трећи путник морнарице крајем октобра.

READ  Зион Вилијамсон, Пеликанси изгледају као прави ривал на Западу након што су поново победили Сансе за њихову седму узастопну победу

Минор је био 4 од 7 за 51 јарду и 20 јарди од ТД Мицхаел Хаивоод Остало је 1:21 након одмора рањеника Ксавиер Арлене. КБ1 Тхаи Лаватаи Изгубио је сезону две недеље пре повреде колена.

инструктор марине Кен НуматалулуУ међувремену, освојио је Кс и О шах са ирским координатором одбране Ал Голден касно у игри. Медији су пронашли велике просторе за трчање када су Ирци отишли ​​да „блокирају одбрану“. А када су Ирци поставили своје особље да зауставе троструку опцију, морнарица је порасла.

„Опет, не желите да дозволите тимовима да трче по терену“, рекао је Фриман. „Али у том тренутку, порасте за 10 или 11 поена и каже: ‘ОК, знамо да је то игра са два гола. Зато хајде да будемо паметни и не одустајмо од лаке, велике утакмице – паса – и натерамо их да добију сваки инч и држите сат (померајући),’ јер им је истекло временско ограничење. .тако се некако догодило.“

Нотр Дам је играо без две своје најсјајније дефанзивне звезде – бека Динар Бертранд (Бутина) и сигурност Брандон Јосепх (Глежањ) – Безбедност Ксавиер Ваттс Искористио је свој први почетак на факултету да постигне осам интервенција високог профила.

Он и дипломирани велики прималац Браден Линдсаи Две од неколико светлих тачака биле су у сенци онога што се десило после првог полувремена.

Наставили су да блистају и специјални тимови. Јацк Кисер Блоцкед Пунт, водећи седмопласирани НД, погодио је ТД са 37 јарди од Пине-а у бек пријемник Јаиден Тхомас У следећој представи. Са 1:10 до краја првог полувремена, Ирци су последњи пут дали гол.

READ  УСМНТ се квалификовао за Светско првенство: Не дозволите да вас пораз од Костарике завара, будућност је светла за амерички фудбал

Пајн је био мешавина филозофије и изазова после меча, можда и одговарајућа реакција с обзиром на екстремне успоне и падове сезоне.

„Исти сам сваке недеље“, инсистира он. „Сваке недеље кодирам исту ствар. Учим из тога и постајем све бољи. Мислим, тако радим. Тако живим.“

„Узећу овај меч – и сигуран сам да сам направио грешке и у првом полувремену. Нисам савршен. Само ћу научити из тога и бити све бољи. То је све што сам урадио. То је све што сам урадићу.“

Што се тиче Фримана, његове највеће одлуке и тренуци учења у вези са дугорочном путањом програма ће се одвијати ван сезоне. Не најмање важно је како изгледа средњи пут 2023. године.

Али Бостонски колеџ и УСЦ ове сезоне су и даље веома важни. Како Ирци перципирају, посебно регрути, улазак у децембар је веома важан.

Нотр Дам је заправо приметно бољи тим него што је био у септембру. Сада је време да се то докаже.

НОТРЕ ДАМЕ 35, НАВИ 32: Укупан резултат у грудима