април 24, 2024

Леброн Џејмс и Лејкерси су преживели дивљу и хаотичну четврту четвртину и победили Тимбервулфсе у игри

Леброн Џејмс и Лејкерси се званично враћају у плеј-оф. (АП/Марсио Хосе Санчез)

Леброн Џејмс и Лос Анђелес Лејкерси морали су да преживе дивљу четврту четвртину да би стигли тамо, али званично иду у плеј-оф.

Лејкерси су изашли из рупе од 15 поена у другом полувремену и победили Минесота Тимбервулвсе са 108-102 у продужетку првенствене утакмице која се одиграла у уторак увече у Црипто.цом Арени. То их је званично вратило у плеј-оф и поставило серију у првом колу са Мемфис Гризлисима.

Четврта четвртина је била невероватно хаотична, а могло је да прође у оба смера неколико пута.

Лејкерси су изједначили након што су повели 16-6 у четвртој четвртини, док су Тимбервулвси били без голова више од пет минута. Ово је, захваљујући сјајном низу за треће место, избрисало предност Тимбервулвса од 15 поена. Када је Џејмс остао без времена за последњи ударац, одвезао се до обруча и шутнуо Шредера у угао – који је био широм отворен и потопио канту са више од секунде преостале.

Након тајм-аута који је унапредио лопту, Ентони Дејвис је урадио једну ствар коју није могао да уради у последњој игри. Велики човек Лејкерса из Тимбервулфса је фаулирао чувара Мајка Конлија док је покушавао да скок у последњој секунди из угла није имао мале шансе да падне. То је послало Конлија на линију слободних бацања по први пут у целој утакмици. Све их је победио и изнудио продужетке.

„Ову игру играм од детињства. Постројите одбрану, верујте својим саиграчима.“ [Schroder] Џејмс је рекао за последњи снимак на ТНТ-у.

„Штета што је АД имао прдње мозга и зезнуо победника у његовој игри.“

Тимбервулвси, који су постигли само 12 поена у четвртом и изгледали непоражено у офанзиви, имали су муке у продужетку. Лејкерси су држали само четири бода у продужетку, бацање Ентонија Едвардса, док су Лејкерси напредовали до победе са шест поена разлике.

READ  Резиме утакмице Блу Џејса 0-2 Тигрова (8. јул 2023.).

Џејмс је предводио Лејкерсе са 30 поена, 10 скокова и шест асистенција у победи. Дејвис је додао 24 поена и 15 скокова, а Шредер 21 поен са клупе. Лејкерси, који су пропустили плеј-оф прошле сезоне, нису победили у плеј-оф серији откако су 2020. налетели на мехур Валт Диснеи Ворлд ЦОВИД-19. Њихова серија ће почети против Гризлија у Мемфису у недељу.

Таунс је предводио Минесоту са 24 поена и 11 скокова. Конли је додао 23 поена и шутирао 6 од 8 са линије за 3 поена. Док су шутирали 40% иза лука, Тимбервулфси су ноћас направили 21 изгубљену лопту. Ова утакмица је обележила њихову 19. утакмицу у сезони, пошто су изгубили и после 15 и више поена предности.

Минесота ће сада играти против победника утакмице Њу Орлеанс Пеликанс-Оклахома Сити Тандер у петак у Минеаполису. Тимбервулфси су били без тога Руди Гоберт, који је суспендован пошто је у недељу ударио саиграча Кајла Андерсона у последњој утакмици регуларног дела сезоне. Очекује се да ће се вратити у тим за утакмицу у петак.

Ко год победи у тој утакмици пласираће се у последњу рунду плеј-офа Западне конференције и у првом колу суочити се са најбољим носиоцима Денвер Нагетсима.