април 25, 2024

Бенгалси завршавају сезону Билса са Дамаром Хамлином у присуству

Орчард Парк, Њујорк – Пре него што почне ова НФЛ сезона, Бафало Билси су поставили циљ да освоје Супер Боул. Иако је ово циљ који деле сви тимови, био је и реалан и хитан за Билсе, који су веровали да овосезонски тим има добре шансе као икада да оствари првенство у овом региону.

Биллси су брзо задржали тај посао кроз кратак пад средином сезоне, дуготрајне повреде Мицаха Хидеа и Вон Милера, а затим хитну медицинску помоћ опасну по живот Дамара Хамлина током утакмице која је била врхунац сезоне почетком јануара. Али у недељу су се рачуни поново нашли на познатом месту: чекали су до следеће године.

У сталним снежним падавинама, сезона Билса је завршена поразом од Синсинати Бенгалса резултатом 27-10, који ће се суочити са Канзас Ситијем у утакмици АФЦ шампионата следећег викенда.

„Очигледно је да смо желели да играмо за њега и да наставимо нашу мисију“, рекао је квотербек Билса Џош Ален, мислећи на Хемлина, који је присуствовао утакмици у недељу. „Управо смо вечерас срели тим који је играо боље од нас.

Билси су се борили да успоре Џоа Бароа и напад Бенгалса, док Ален није могао да уведе напад у ритам. Бенгалци су били испред са три стартера у својој офанзивној линији, али је Ален био тај који се често налазио у бекству, јурећи у неуобичајене перформансе.

Последњи пут када су ова два тима била заједно на терену, 2. јануара, Хамлин је доживео срчани застој након што је урадио оно што је изгледало као рутински меч против примача Ти Хигинса. Ова утакмица је прекинута у првој четвртини и на крају отказана. Од тада, Закони су покушавали да крену напред, црпећи снагу из сталног напретка Хамлина, који је пуштен из болнице 11. јануара и први пут се појавио у јавности у недељу.

READ  Мајами грли Лионела Месија маркетиншким муралима и Миланесасу

Хамлин је посетио свлачионицу Билса пре утакмице Затим је са одељења посматрао како наставља оно што су лекари рекли да ће бити дуг опоравак. Два минута након прве трећине, Јумботрон шоу Хамлина. Ставио је руке у симбол срца, а затим позвао публику да бодри одбрану која је бранила Бору на гол-линији.

Одбрана је издржала у тој серији – након што је улов Ја’Марр Цхасе-а поништен на прегледу – али то је била само потенцијална прекретница за Биллс која се никада није материјализовала.

„Није било праве енергије, није било сока, није било замаха“, рекао је квотербек Билс Алл-Про Мет Милано.

Бенгалси су у првој четвртини изградили предност од 14 поена на два додавања Бароа ка широко отвореним головима – Чејс у ​​првом на 28 јарди и тајни крај Хејден Хурст у другој за 15. Бароу није бацио непотпун пас на Бенгалсе ‘ прва два погона. У међувремену, Биллс је почео са две серије од три дела.

Билси су коначно зауставили Бенгалсе у њиховом трећем поседу, када су отпустили Милана Бороа на трећем месту близу средине терена. Када су Билси вратили лопту, умарширали су у крајњу зону на 15 играња, 75 јарди, уз ограничење Аленовог хватања у тачдауну од 1 јарда.

Након што је погодак из игре Бенгалса у року од два минута након упозорења у првом полувремену повећао вођство Синсинатија на 17–7, Билси су се вратили у оквир резултата почетком друге трећине на 25 јарди из игре Тајлера Баса. Али од тог тренутка, сви Бенгалци су били ти који су задржали замах који је избегао напад Биллса. Алленова тачдаун серија у другој четвртини била је једини пут када су Билси ушли у енд зону.

READ  Избори за колеџ фудбал, распоред: предвиђања против ширења, квоте за првих 25 утакмица у 12. недељи

Биллс ће се осврнути на неке пропуштене прилике. Постојао је Аленов добро бачен дубоки ударац, који је прошао више од 30 јарди у ваздуху, на трећи гол из игре у последњим секундама треће четвртине. Али прималац наплате Габе Давис није могао то да задржи. Касније, средином четврте четвртине и након што је Синсинати повећао своју предност на 27-10, нагон Билса је застао дубоко на територији Бенгала. Добили су казну лажног старта продужену на трећину, а затим нису успели да претворе четврти довн са линије Синсинатија од 16 јарди. Степхен Диггс Може се видети како виче на квотербека на страни док је Ален проучавао игре на клупи.

Дигс, најбољи примач тима, накратко је напустио игру након што га је Ален нокаутирао у енд зони, што је резултирало да се сударио са камерманом. Вратио се за следећу серију и завршио са четири хватања за 35 јарди на 10 мета.

„Он је ватрени такмичар“, рекао је Ален о Дигсу. „Он жели лопту, а шта год да је, нисмо могли да га добијемо вечерас, морамо да учимо од њега.

Са отприлике минутом до краја игре, и са Билсима заостатком од 17, Ален је бацио убачај за корнер бека Бенгалса Кам Тејлора Брета. Навијачи Билса су звиждали и кренули ка излазу, док су навијачи Бенгалса отишли ​​другим путем, спуштајући се низ степенице стадиона како би навијали за повратак свог тима на конференцијско првенство. Након што се утакмица завршила, Ален је остао у свом ормарићу док су његови саиграчи напуштали терен, не скидајући униформу све до више од пола сата након завршетка утакмице.

READ  Јаире Алекандер: Греен Баи Пацкерс суспендују корнербека на једну утакмицу након што су разбили новчић

Утакмица је могла да буде преглед како ће АФЦ изгледати у годинама које долазе: Ален и Боро се боре за шансу да играју са Патриком Махомесом у утакмици шампионата конференције. Али рачуни тек треба да прођу преко конференцијских гиганта током постсезоне. Последње две сезоне завршене су у рукама Махомеса и Канзас Ситија. Ове године, Бароу и Бенгалси окончали су сан о Билсовом Супер Боулу.

Тренер Билса Шон Мекдермот рекао је да би губитак требало да буде прилика за учење за будућност. Али за сада је то био незадовољавајући крај за тим који је у протеклих неколико недеља пронашао начине да настави напред.

„Баријере су пробијене овој групи у смислу рањивости“, рекао је центар Билса Мич Морс. „Дефинитивно боли сазнање да је ова група прошла кроз толико тога и да је ово поглавље затворено.“