март 29, 2024

Борна Цоуриц покварио је повратак Рафаела Надала након 6-недељног одсуства освојивши три сета на Вестерн и Соутхерн Опен-у

Мејсон, Охајо – Борна Ћурић покварено Рафаел НадалВратио се из шестонедељног одсуства, савладавши шпанску суперзвезду са 7-6 (9), 4-6, 6-3 у среду увече на Западном и Саут опену.

Победник 22 гренд слем турнира, укључујући два овогодишња, није играо од 6. јула након што га је трбушна суза приморала да се повуче из полуфиналног меча против Ницк Киргиос на Вимблдону. Надао се да ће почети да завршава припреме за предстојеће УС Опен.

„Са још недељу и по дана у Њујорку, тужно је не играти овде“, рекао је Надал. „Морам да уђем у ситуацију за гренд слем.“

36-годишњи други и трећи носилац Надал није показивао знаке повреде, што је углавном погодило његов сервис. Постигао је 121 мпх у једном потезу и требало му је неколико незгодних покрета тела да би вратио неке од Цоурикових удараца.

„Морам да тренирам“, рекао је Надал. „Желим да се вратим боље. Требају ми дани. Боље је вратити се када изађеш и победити у првој утакмици. Нисам био довољно спреман да победим у мечу данас. Важно је остати здрав. То је повреда.“ Тешко. Морам да идем корак по корак.“

Меч је трајао 2 сата и 51 минут, не рачунајући кишу од 1 сат и 25 минута у првом сету.

У мечу другог кола Енглеза за мушкарце завршио је једанаести Цамерон Норрие Победио је троструког гренд слем шампиона Британац Енди Мареј 3-6, 6-3, 6-4.

такође, Таилор Фритз победио Киргиоса са 6-3, 6-2, 19-годишњака Бен Цхилтон узнемирен заузео пето место Цаспер Роад. Шелтон је најмлађи Американац који је од тада победио противника у пет најбољих Анди Роддицк победио број 1 Густаво Куертен 2001. године.

READ  Филез и Тејуан Вокер пристају на четворогодишњи уговор од 72 милиона долара: извори

Себастијан Корда вратио у пораз Францис Тиафое 4-6, 6-1, 6-4 за пласман у треће коло у Синсинатију по први пут. Он је међу четири Американца који су се квалификовали за ову фазу шампионата, највише од 2003. када их је било пет; Придружите се Фрицу, Цхилтону и Џон Изнерњегов следећи противник.

Ассоциатед Пресс је допринео овом извештају.