април 24, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Влаховић браце оставља Србију под контролом своје судбине

У квалификацијама за Светско првенство 2022. у уторак је Србија одвела Аргентину до победе над Србијом од 3: 1, са Балканом на бод испред Португала.

Португал, који је победио Луксембург са 5: 0 на хет-трик рекорду Цристиана Роналда од 17 поена из седам утакмица у Србији, има 6 до 16 бодова уочи гостовања Републици Ирској 11. новембра.

Потпуни детаљи утакмице

Резултати су поставили живахан врхунац у утакмицама последњег кола 14. новембра, када је Португал био код куће у Србији, оставивши оба тима прво место и аутоматски пласман на турниру следеће године у Катару.

Вилаховић, који је у суботу победио Луксембурга са 1: 0, је у 30. минуту једанаестерац извео пенал након што га је дефанзивац Хозадолла Хакварди одвукао у простор.

Душан Тадић кажњава кућу

Након што је голман домаћих Фредериц Рајковић изгубио посјед покушавајући очистити два противника, Емин МцМудо је посљедњим ударцем у првом полувремену изједначио с азербејџанског плаветнила након што је једноставном одлуком донио празну мрежу.

Влаховић је у 53. минуту повратио вођство Србије.

Влаховић, који се обрисао са стативе у првом полувремену, три пута је постигао хет-трик, а његови напори укључивали су невероватан ударац главом пре него што је Душан Тадић осигурао победу Србије казном у 83. минуту.

Додик, који је са клупе изашао као тренер Драгон Стојковић, био је опрезан при преузимању жутог картона свог капитена како би га избјегао у сукобу с Португалцима, закуцавши његов ударац у горњи угао након што је Маким Медведев обрадио ово подручје.

Вилховић је одбацио сугестије да ће Србија бити покорена током рата са Португалом.

„Не знам зашто их треба сматрати фаворитима“, рекао је новинарима. „Једино што можемо учинити је да се одрекнемо свега и одиграмо најбољу игру. Аутоматске квалификације биле би невероватно достигнуће.“