март 29, 2024

Грчка је освојила прву титулу у Европској рагби лиги за жене, победивши Србију

Грчка је у суботу на стадиону Аспробикос на стадиону Горица у Атини победила Србију резултатом 28-0 пред 400 навијача, освојила прву титулу Б Европске рагби лиге за жене.

Домаћини су на старту другог полувремена за шест минута два пута покушали да одузму утакмицу Србима.

„Када смо саставили тим пре неколико месеци, било је ван наших најлуђих снова да победимо Србију и постанемо шампиони Евро-Б Југа“, рекао је селектор Грчке Стјуарт Мекленан после меча.

Разговарао је и са менаџером грчке рагби лиге (ГРЛ) Аустралије Теријем Либеропулосом грчки гласник понедељак и честитао победничким дамама.

„Свака девојка је са грчког такмичења, а не одавде. Све су само локалне девојке. Разбили су их“, рекао је Либеропулос.

Крило Велисариа Коутзиумба, која је постигла оба покушаја Грчке у Истанбулу, постигла је гол у осмом минуту, а Клеопатра Велмачо – која је реализовала сопствени покушај – постигла је 10-0 на одмору.

Грчка је снажно завршила са два тачдауна у последњих девет минута, од центара Стилијанија Марка и Аспазије Ставријана, чија је сестра Магделини играла на беку, другим покушајима.

Директор СРЛ Радослав Новаковић је после меча рекао: „Утакмица је била тешка за нас, већина наших играча су дебитанти, али је било сјајно искуство.

Финална утакмица у групи између Србије и Турске биће одиграна крајем новембра.

Опширније: Грчка је победила Турску у женској утакмици Европске рагби лиге.

Извор: Европска рагби лига.

READ  Канада увлачи Шпанију и Србију у финале Дејвис купа 2022. - адвокат црвеног јелена