април 20, 2024

Дејвис куп 2021 – Ђоковић помаже Србији да победи Аустрију; Шпанија је победила Еквадор, а Италија победила САД

Први тенисер света Новак Ђоковић помогао је Србији у победи над Аустријом, док су Шпанија и Италија такође уживале у уводним победама.

Душан Лајовић је у тешком изједначењу прошао поред Џералда Мелцера, победивши са 7-6 (7-5) 3-6 7-5, а онда се Ђоковић суочио са Деннисом Новаком, победивши 6-3 6-2.

У мечу дублова Никола Чачић и Филип Крајиновић су се борили против Оливера Мараха и Филипа Освалда, а Срби су победили у три сета.

Аустралиан Опен

‘Очајнички то морамо да видимо’ – Мекинро подржава позив Киргиоса да подстакне нове личности

ПРЕ 11 САТИ

САД су изгубиле 2-1 од Италије у првом мечу групе Е ове земље.

Италијан Лоренцо Сонего победио је Рајлија Опелку у два сета, победивши са 6-3 7-6 (7-4) у првом мечу изједначења.

Искусни Џон Изнер није могао да учини мало да задржи још једног новонасталог италијанског кандидата, а Јанник Синер га је савладао са 6-2 6-0.

У мечу дублова, Рајеев Рам и Јацк Соцк су се удружили са Фабиом Фоњинијем и Лоренцом Мусетијем са 7-6 (7-5) 6-2 и осигурали меч.

Шпанија је победила Еквадор у свом нерешеном резултату, док је Фелисијано Лопез који је каснио замену савладао Роберта Кироза са 6-3 6-3. Након тога уследила је победа Шпаније пошто је Пабло Карено Буста победио Емилија Гомеза 5-7 6-3 7-6 (7-5).

Ђоковић је прошао поред Новака и обезбедио изједначење Србије против Аустрије

Веома сам срећан јер је то била важна победа, рекао је Карено Буста. „Сада водимо са 2:0 и имамо победу. Веома је важно за самопоуздање и за ритам. У другом и трећем сету сам се осећао пријатније него у првом. Морао сам да наставим да се борим до краја јер играо је заиста добро.“

READ  Министар дипломатије Србије каже да је испуњавање критеријума за чланство у ЕУ кључно - ЕУРАЦТИВ.цом

Буста и Марсел Гранољерс би се у последњем мечу дублова борили против Гонзала Ескобара и Дијега Идалга.

Царрено Буста узвраћа ударац и победи Гомеза

– – –

Стримујте финале Дејвис купа 2021. уживо и на захтев откриће +

‘Шта би Новак урадио?’ – Медведев приписује Ђоковићу повратак у два сета

ПРЕ 13 САТИ

‘Корумпиране’ тврдње код судије због Надала губљења времена ‘погрешно, чудно’ – Кореја