април 19, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

ЕХФ Евро 2022: Хрватска победила Србију 23:20!

15. јануар 2022. – Хрватска је победила Србију са 23:20 у другом мечу групе Ц ЕХФ Еура 2022. у Сегедину у Мађарској.

Хрватска мушка рукометна репрезентација састала се у суботу увече у Србији за пласман у друго коло Европског првенства у Мађарској. Запамти, Хрватска Пао у Француску У првом мечу групе Ц у четвртак.

Тренер Хрвоје Хорват и даље се бори са корона вирусом међу својим играчима. Данас су екипу напустили Звонимир Срна и млади голман Матеј Мандич. У мечу се вратио Лука Шинтрик, што је дефинитивно била највећа предност Хрватске.

Сала је вечерас такође била распродата, са око 8.000 навијача и неколико хрватских навијача на трибини.

Преглед

Утакмица је почела тако што је српски голман одбранио први напад Хрватске. Контроверзна грешка на кубику донела је Марсенику 2 минута суспензије, а Хрватска се вратила. Србија је добила још једно изузеће у 2. минуту меча. Хрватска је постигла први гол уз 2 бода вишка 1:0.

Купић је постигао 2:0 у 3. минуту након што је Хрватска блокирала лопту у првом нападу Србије. Мартиновић је победио 3:0 у 4. минуту.

Србија је у 7. минуту победила 3:2. Минут касније Јаганат је постигао 4:2. На 10. месту Србија је победила резултатом 4:3. Мартиновић је постигао сјајан гол на 12. месту за 5:3. Два минута касније Лусијен је постигао 6:4.

Србија је изједначила у 16. минуту са пенала на 6:6 и први пут повела у 18. минуту (6:7). Јекењак је изједначио на 7:7.

Синтрић је у 22. минуту вратио Хрватску у вођство 8:7.

Србија је повела 8:9 у 26. минуту. Синтрик је у 27. минуту изједначио на 9:9. Лучин је минут касније победио Хрватску са 10:9.

READ  Следећа станица на европској турнеји Такера Карлсона? Србија – Политико

Брзи контранапад је донео Синтију резултат 11:9.

Друго полувреме је почело без голова ниједне стране у прва 3 минута. Србија је у 33. мечу постигла 11:10. Мартиновић је потом погодио за 12:10 минута.

Мартиновић је завршио 37. резултатом 13:12. Сањик је две невероватне одбране спречио Србију да нападне. 39 – 14:11 кубик је направио +3.

У 41. мечу Мартиновић је постигао свој 5. гол са пенала 15:12. Чубић је погодио минут касније на 16:13!

Луси је завршила на 44. месту у 17:13 и поново на 46. 18:15.

Купик је погодио за +4 у 49. минуту – 19:15. Лучин је то урадио на 53. месту за 20:16. Мартиновић је за 4 минута постигао 21:17!

Цубиц је за мање од 2 минута погодио за 22:18. Голман Сањик постигао празан гол за 23:18! Утакмица је завршена 23:20 за Хрватску!

Хрватска ће играти против Украјине у финалу Групе Ц у понедељак, 17. јануара од 18 часова.

Да бисте прочитали више о игри у Хрватској, пратите посвећеност ТЦН-а Страна.