април 26, 2024

Звезда Бостон Селтикса Џејсон Тејтум постигао је 21 на четвртом месту и победио Ја Моранта и Мемфис Гризлисе.

Бостон – Кад чувају Селтикси Маркус Смарт да се види Јасон Татум Идући напред као што је Ол-стар нападач урадио у четвртој четвртини у четвртак увече против Мемфис Гризлиса, рекао је да је његова техника постала једноставна.

„Побрините се да се клоним његовог лошег пута“, рекао је Смарт. „Нека ради шта хоће.

Само Смарт и Селтикси су успели у четвртак увече, пошто је Тејтумов 21 поен у шуту од 9-13 у четвртој четвртини био довољан звезди Гризлија Ја Моранту да надмаши 30 у шуту 10 према 15 у другом полувремену, подижући Бостон на 120-107 победа над Мемфисом овде у ТД Гардену.

Победа, 13. Бостонова у последњих 15 утакмица, и која је Селтиксе ставила на пето место на табели Источне конференције, била је једна од најбољих победа тима у сезони. Не само да су Селтикси (38-27) елиминисали један од најбољих тимова лиге у Гризлисима (43-21), већ су и елиминисали. Јаилин Бровнкоји је угануо скочни зглоб, повредио га је у првим тренуцима победе у уторак овде над Атланта Хоксима.

То је победа коју је Бостон остварио захваљујући Тејтумовом шампионату, пошто је прешао у вођство са Морантом и дошао на прво место.

„Било је јако забавно“, рекао је Тејтум о кретању напред-назад са Морантом. „Место је било наелектрисано вечерас. Мислим да је то био само један од оних тренутака: два момка су улазила, чинили све што су могли да натерају свој тим да победи, и једноставно се догодило да је то била ствар напред-назад.“

Упркос наизглед глупом врхунцу вечери – финиш једном руком у брзој паузи са Киле Андерсон – Морант је полако почео пошто је ушао у прво полувреме са само осам поена при шуту 3 за 14. У другом полувремену ствари су брзо ескалирале када је завршио тих 30 поена.

READ  Звезда Челсија се обратила америчком власнику милијардера након што је безуспешно потрошио 600 милиона долара

Морант је дао све од себе да сам врати Мемфис у игру једне ноћи када су се Гризлиси борили против другопласиране одбране лиге. Упркос томе, Морант није уживао у борби на исти начин као Татум – из једног очигледног разлога.

рекао је не“. „Хтео сам да победим.

Док је Бостон отворио утакмицу у трећој четвртини након што је у првом полувремену повео са два поена, то је у великој мери урађено када је Тејтум играо као гледалац. Али то се брзо променило у четвртом инингу, када је драматично напредовао нападајући ивицу, завршавајући 8 за 10 унутар лука. Усамљени погодак три пута у четвртини, који је дошао са 1:34 преостало и довео Бостон у предност 115-100, био је слављенички знак узвика за успон у касној утакмици који је одражавао начин на који су Селтикси преокренули целу сезону у последњих неколико недеље.

„Мислим да, као такмичар, то је оно чему се радујете“, рекао је Тејтум. „Неко кога тако поштујеш, ко ради велике ствари у лиги, само желиш да се такмичиш. Четврта четвртина је време за победу, а ја сам само желео да играм како треба. Понекад је то за себе, и само покушај обављен посао“.

За Моранта, утакмица у четвртак се показала као тренутак за учење. Упркос томе што је голман висок 6 стопа и 3, Морант је био један од најбољих домаћих стрелаца у лиги ове сезоне захваљујући својој комбинацији агилности, темпа и брзине. Бостон је био срећан што је повукао и био приморан да пуца за океаном. И на почетку игре, он и Десмонд Бенкоји је у комбинацији дао 4 за 21 у првом полувремену, тешко се мучио.

READ  Роландо Ромеро је контроверзно освојио титулу у супер лакој категорији након великих судијских грешака

Њих двојица су почели да се крећу напред како је утакмица одмицала, постижући резултат од 9-14 иза лука од 3 поена у другом полувремену, а Морант је рекао да ће он имати једну реакцију на то када тимови покушају да га натерају да удари у скоку.

„Пуцам“, рекао је Морант. „Они се враћају, ја шутирам лопту. Уложио сам много посла, знате, шутирао иза лука. Дакле, екипе се враћају назад, ви се спуштате, ја шутирам лопту, шутирам је са великим самопоуздањем и пуцњи почињу да падају“.

Почели су да падају изнова и изнова у другом полувремену, док је он покушавао да врати Гризлије у игру. На крају, Тејтумов одговор је био превише да би Морант и Гризлији одговорили.

„То је оно што испада“, рекао је Морант, ако Мемфис учини нешто лоше у одбрани Тејтума. „Покушали смо да му отежамо ударце што је више могуће, али са тако посебним талентом, момци су нашли начин, прилично.

„Без непоштовања, промените особу, али исто је и са мном. У почетку сам пуцао ужасно, видео сам неколико хитаца и почели да падају. Скоро исто и са њим. Отишао је, стигао тамо где му је удобно на земљи и направио неке велике шутеви за свој тим.Да одржи вођство и дође до победе.

Победа, која је дошла истог дана када је главни тренер Селтикса А. М. Одока проглашен за тренера месеца на Блиском истоку за фебруар, била је последњи пример бриљантне промене у средини сезоне у Бостону. После пораза од Атланта Хокса 28. јануара, Селтикси су остварили 13 победа у 15 утакмица, попевши се на пето место на истоку и у четири утакмице од првог носиоца Мајами Хита.