април 18, 2024

Канада и Србија победиле су отвараче на старту олимпијских кошаркашких квалификација

Андрев Виггинс и Канада избегли су први тест олимпијске трке за квалификације.

Виггинс је постигао 23 поена, РЈ Барретт 22 поена, а Канада је победила Грчку са 97:91 у Викторији у Канади, у првој утакмици квалификационе рунде, једној од четири које су почеле у уторак.

Ницкел Алекандер-Валкер постигао је 18 за Канаду, осам поена касно у првом полувремену. У трећој четвртини Канађани су повели на доброј стази, а затим се држали до краја.

Селектор Канаде Ницк Нурсе, тренер Торонто Рапторса, јасно је ставио до знања да не очекује да ће било која утакмица бити лагана.

„Ови тимови немају илузија о томе колико добро играмо, колико су искусни и које традиције имају“, рекла је медицинска сестра. „Никада нам није пало на памет да то никада неће бити тешко. Мислим да је веома тешко победити у било којој утакмици, а онда када одиграте смислен меч, добар тим, физички тим, сјајан тим и добро обучена екипа , бићете стављени под мало храбрости “.

Постоје четири квалификације Канаде, Србије, Литваније и Хрватске за одређивање последња четири места на терену са 12 екипа за Олимпијске игре у Токију. За све четири локације одлучиваће се у недељу.

У Грчкој је било пет играча двоцифрено, предвођених 14 поена Константиноса Митоглоа. Цостас Слугас и бивши дефанзивац Флориде Ницк Галатас постигли су 12 трка за Грчку.

Грчки тренер Рицк Питино, сада тренер Куће славних Куће славних на Иона колеџу, рекао је: „Не могу више ништа да тражим од њих. Сви смо разочарани изгледом, али надамо се да ћемо поново видети Канаду.“

READ  Члан 19. Награде за етичко новинарство 2024. у Црној Гори, Босни и Херцеговини, Косову* и Србији

Канада ће се у среду суочити са Кином, док ће Грчка у четвртак играти са Кином.

Турска 95, Уругвај 86

Цхеди Осман постигао је 27 поена, а Турска је освојила витешки куп напред и назад у Викторији, завршивши утакмицу 31-14.

Албарен Цхенгун постигао је 15 поена за Турску, изгубивши предност од 11 поена, а затим марширајући у последњим минутима.

Омар Јурцевен постигао је последњих седам поена вођства од 10: 0, доводећи Турску у вођство од 37: 26, највеће на утакмици, средином друге четвртине. Османов тројка 4:01 Уругвај је био четврти у четвртом са левом страном, гурајући Турску пред останак.

Џејсон Грејнџер је имао 25 поена и 10 асистенција за Уругвај, који је постигао 16 поена од Матије Калпанија.

Турска (1-0) ће се у среду суочити са Чешком. Уругвај (0-1) игра у четвртак у Чешкој.

Остале заграде играју се у уторак:

Београд, Србија Броцкет

Потрага Србије за повратком на Олимпијске игре добро је започела.

Бопан Марјановић постигао је 18 поена и имао 10 понављања, а сребрни са Игара у Рио де Жанеиру 2016. започео је олимпијске квалификације победом над Доминиканском Републиком са 94-76.

Утакмица је била изједначена на 69 на почетку четврте четвртине; Србија је у Београду победила Доминиканце са 25-7 за домаћин квалификација.

„Наравно, поносни смо“, рекао је Марјановић. „Свако ко дође овде жели да Олимпијаду учини важном. Сви се боре за то место. Сви су чврсти, добри. Поносан сам на свој тим јер нисмо одустали од ове игре.“

За Србију је Филип Петрушев додао 17, а Василије Мике 16 поена.

READ  Разлика између Србије и Монголије

„Очекивано, била је то тешка утакмица“, рекао је српски тренер Игор Кокосков.

Мицхаел Торрес Цуевас и Вицтор Лиз постигли су по 16 поена за Доминиканску Републику.

Србија се сада у среду суочава са Филипинима, док Доминиканска Република игра против Филипина у четвртак.

Цанас, Литванија заграда

* Литванија 76, Венецуела 65: Јонас Валенцианас је имао 20 поена у 8 од 9 шутева и 11 скокова за Литванију. За Литванију, Домонтас Сапонис и Мандас Калнидис постигли су по 12 трка како би закључили прво полувреме са 8-0, прекидајући зарон и водећи остатак пута. Давид Капил постигао је 11 поена за Венецуелу.

* Пољска 83, Ангола 64: Маттус Понитка је за 23 минута постигао 22 поена, док је А.Ј. Слаугхтер је постигао 16, а Пољска је имала мало проблема са својим почетним играчима. Ангола је у уводној четвртини касно повела са 19-18; Пољска је преузела контролу постигавши 28 у наредних 40 поена на мечу. Ианницк Морера је имао највише 27 поена на утакмици за Анголу.

СПЛИТ, Хрватска заграда

* Немачка 82, Мексико 76 Немачка је искористила 18-3 у четвртој четвртини да извуче повратну победу, гурнувши Мексико са терена 10 узастопних промашаја као део тог продужења. Јосико Саипо је предводио Немце са 17 поена. Францисцо Цруз је предводио све резултате са 30 поена за Мексико.

* Бразил 83, Тунис 57: Виттер Бените је постигао 15 поена, а Бразил је непрекидно појачавао у последње три четвртине и лагано отворио победу. Осама Марнои постигао је 13 за Тунис. Утакмица је била изједначена 21-21 након уводне четвртине, док је Бразил побиједио Тунис 62-36.