април 19, 2024

Лајтнинг су победили Ренџерсе и пласирали се у финале Стенли купа

игра

Тампа Беј Лајтнинг улази у финале Стенли купа трећу узастопну сезону, а награда је поново на путу против регуларног тима Западне конференције.

Како је двоструки носилац титуле победио Њујорк Ренџерс 2-1 у 6. утакмици Он ће им помоћи када се суоче са Колорадо Аваланцхеом у првој утакмици у среду (20:00 ЕТ, АБЦ).

Капитен Стивен Стамкос постигао је два гола, други само 21 секунду након изједначења Ренџерса у трећем полувремену.

„Није нас брига како се то ради“, рекао је он новинарима после меча. „Све што нам треба је да то урадимо.“ „Веома сам поносан на ову групу. Поново идемо у финале и имамо прилику да урадимо нешто посебно.

Стамкос је отворио гол у суботњој борби против гола када је његов ударац у ручни зглоб избегао Игору Шестеркину, који је делимично проверио у 10:43 другог полувремена.

Финале Стенли купа: Распоред, ТВ информације за НХЛ Цхампионсхип Тоур

Спортски билтен: Пријавите се да бисте добијали дневне наслове у пријемном сандучету

Стамкос је био у шеснаестерцу када је Франк Ватрано из Њујорка изједначио меч на 13:07 у трећем полувремену.

Али Стамкос је постигао гол у следећем преокрету у брејку 2 на 1 када се његов ударац одбио од његове ноге.

„Очигледно сам мало разочаран у себе што сам извео пенал“, рекао је он. „Видиш их како постижу док си у шеснаестерцу. Било је чудно. Из неког разлога нисам био узнемирен као обично у тим ситуацијама. Био сам уверен у нашој групи да ћемо наћи начин, било да било је у систему или у продужецима. Заслужили смо да победимо вечерас.“ .

READ  Тренер Пете Царролл каже да не види да Сијетл Сихокси мењају КБ пре почетка сезоне 2022.

Шестеркин се пожалио, али мета је преживела ревизију.

„То нису појединци“, рекао је Стамкус. „Сјајно је постићи два гола у тако великом мечу, али ако не постигнем и не победим, бићу подједнако срећан… Знамо да сви у нашој просторији играју велику улогу у успеху групе. .“

Шестеркин, који је стигао до финала Вежина и Харт купова, направио је 28 одбрана пошто није успео да поправи на 6-0 у овом постсезонском елиминационом мечу.

„Мислио сам да је Игор фантастичан“, рекао је тренер Ренџерса Герард Галлант. „Давао нам је шансу да побеђујемо сваке вечери и бриљимо у много утакмица, али је био фантастичан. Био је наш најбољи играч целе године и то је урадио поново у овој серији.“

Андреј Василевски је спасао 20 лопти, а дефанзивци су му помогли са 17 скокова.

Чињеница да је Лајтнинг успео да натера Ренџерсе да постигну по један гол у сваком од последња три меча је да се они такође спремају да се суоче са лавином.

„Није тајна да имају неке електричне актуаторе“, рекао је Стамкос. „Искрено, они су вероватно тим за који смо мислили да ћемо играти последњих неколико година. Сада су се пробили кроз игру и имају невероватну мешавину ветеранског присуства, снаге звезда, гриндера и голмана. Велики изазов за нас.“

Лајтнинг покушава да постане први тим који је освојио три узастопна Стенли купа од када су Њујорк Ајлендерси освојили четири заредом од 1980. до 1983. године.

Иако је Лајтнингу недостајала предност на леду код куће током плеј-офа, победили су Торонто Мејпл Лифсе у седам утакмица, победили првог носиоца Флорида Пантерсе у шест утакмица и победили Ренџерсе у шест. Опоравили су се у финалу Источне конференције након што су изгубили прве две утакмице, укључујући 6-2 у првој утакмици након дугог одсуства.

READ  Ливерпул касно позива Салаха, Нуњеза и Собослаија за финале Карабао купа - Лијндерс

„Како је низ одмицао, постајали смо све бољи и бољи, и мислим да је вечерас била вероватно наша најбоља утакмица у целини“, рекао је нападач Алекс Килорн.

Вицтор Хедман из Лигхтнинга привремено напушта игру

Виктор Хедман је извучен из меча у другом полувремену када га је Алексис Лавриније шаком зграбио у главу. Дефанзивац, који је пету узастопну сезону стигао до финала Норис купа, ухватио се за главу и сломио штап када се вратио на клупу.

Хедман је протрљао вилицу док је седео на клупи и морао је да оде у свлачионицу, вероватно због протокола о потресу мозга.

Али се у трећој деоници вратио на терене и играо редовне смене.

Кабу Каку Рангерс Хеалтхи Сцратцх

Галант је ограничио употребу Кид Линеа током пораза тима у 5. утакмици.

У игри 6, Кабу Каку је седео и пребацио друга два члана Кид Линеа у друге линије. Лафренијер је почео поред Мике Зибанејада и Ватрана, а Филип Читил је био у низу са Крисом Крејдером и Барклијем Гудроу, иако су се линије касније промениле.

Какко, други у укупном избору у 2019. години, има пет бодова у 19 плеј-офа. Нападач Брејден Хант имао је свој трећи постсезонски наступ и први од првог кола.

Њујорчанин Рајан Стром, који је играо због повреде, накратко је напустио загревање, али се обукао за меч. У трећем полувремену није играо.

Браиден Поинт Лигхтнинг Центер, који је био Повређен у првом колуПоново је сео, иако је клизао.

„Не знам за могућност да заигра у првој утакмици, али је велика вероватноћа да ће играти у серији“, рекао је тренер Џон Купер.