март 28, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Лејкерси против Маверикса, брзи поени: Лука Дончић близу трипл-дабла води Далас у повратку у победу над Лос Анђелесом

Звезде су изашле у пуној снази у другој утакмици НБА листе за Божић, док су Леброн Џејмс и Лука Дончић играли у победи Далас Маверикса над Лос Анђелес Лејкерсима резултатом 124-115. Упркос свим напорима, Џејмс није могао да помогне гостујућим Лејкерсима да задрже своје рано вођство, пошто су их Маверикси нападали у нападу током треће четвртине. Далас је постигао историјских 51 бод, рекорд за Божић, што се показало превише за Лос Анђелес да би га победио.

Док би Дончић заузео већину наслова са скоро трипл-дабл учинком од 32 поена, девет скокова и девет асистенција, Маверикс Ол-стар је добио доста помоћи у офанзивној завршници када су Кристијан Вуд и Тим Хардавеј Јр. заједно за 56 бодова. поен у победи. На другом крају спектра, Леброн је изнео оне бројке суперзвезде које смо навикли да видимо током година и завршавају са 38 поена, шест скокова и пет асистенција, али остатак Лејкерса није могао да му пружи довољну подршку. . Да заврши посао на путу.

Са победом, Далас је поправио на 18-16 у сезони, док је Лос Анђелес пао на 13-20.

1. Маверикси су експлодирали у трећој четвртини да би разнели ову утакмицу

Ствари нису могле бити горе од онога што су Маверикси урадили у првом полувремену против Лејкерса. Са 39,5 одсто из игре и 22,7 одсто са 3 поена, заостали су 11 поена за тимом Лејкерса који је био без Ентонија Дејвиса. На основу тога колико су ствари биле лоше у прве две четвртине, Далас је морао да преокрене ствари, али нико није могао да предвиди избијање од 51 поен који су Маверикси приредили Лејкерсима, користећи низ од 20-5 за повећање од 82- 65 са два минута до краја треће четвртине.

READ  Џастин Филдс је блокирао трговину пре него што је стигао са Стилерсима

До краја трећег оквира, Далас је водио до 94-75, а његов укупни 51 поен није био само рекорд за Божић, изједначивши рекорд Маверикса за већину поена у једној четвртини, већ и највећи број поена за једну четвртину укупно ове сезоне. Све се догодило захваљујући девет тројки, од којих су четири дошла од Тима Хардавеја млађег који је постигао 16 од својих 26 поена у трећој четвртини. Дончић се такође укључио у забаву у трећој четвртини, постигао је 13 од своја 32 поена за тих 12 минута, а притом је уписао шест асистенција.

Није било као да су Маверикси радили нешто стилски другачије у трећој четвртини, било је једноставно као да играчи испуштају поготке. Ово је прича о Даласу целе сезоне. Када овај тим кува из зоне од 3 поена, тешко га је победити. Маверикси су остварили друга по броју 3 широка отворена дубла ове сезоне, али што се тиче њихових погодака, они су у средини групе са 38,1 одсто и заузимају 15. место у лиги. Прво полувреме је била верзија Маверикса са својим широм отвореним изгледом, док је трећа четвртина била оштар замах у супротном смеру са скоро сваким ударцем унапред. Није одрживо у будућности, али је позитиван знак да Далас може да преокрене ствари усред утакмице и да види играче попут Реџија Булока, који су се тешко борили, како излазе из застоја.

2. Леброн Џејмс против свих

Већ смо знали да ће Џејмс морати да уради све да би имао шансу за Лејкерсе у овој утакмици, јер без Дејвиса на паркету не би било много дубине иза њихових суперзвезда. Али и поред тога, Леброн је надмашио остала четири играча Лејкерса, који су сакупили само 32 поена. Расел Вестбрук је дао све од себе да пружи неке асистенције са клупе, са 17 поена, пет скокова и четири асистенције, а Остин Ривс тихих 16, али када немате друге играче за двоцифрене голове, нисте победиће у многим утакмицама.. Поготово када тим шутира са 32,1 одсто са 3 поена, што је дуготрајан проблем за Лејкерсе ове сезоне. Лос Анђелес заузима 26. место у лиги у проценту од 3 поена, а погодили су за длаку испод свог сезонског просека, доказујући да су овом тиму још једном очајнички потребни стрелци да би се такмичио на Западу. Чак је и Леброн имао 0 од 4 из дубине, али када све друго уради у нападу, то је само мрља на радару.

READ  Лидер ПГА шампионата 2022: Пренос уживо, резултати голфа данас у 4. колу на Саутерн Хилсу

Постојала је нада у првом полувремену, када су Лејкерси шутирали 53,5 одсто из терена и слали дупле тимове Дончићу при сваком трчању домаћина, што је сваког играча Маверикса приморало да даје поене, за шта су се борили. Лејкерси су остварили предност од 14 поена у два одвојена наврата у првом полувремену, али када је Далас почео да пуца из дубине у првом полувремену, Лос Анђелес није имао оружје да одржи корак.

То је најновији пример који навијачи Лејкерса користе да покажу Робу Пелинки из ГМ-а да овај тим мора да направи један потез — или неколико — ако жели било какву шансу да уђе у плеј-оф, или чак да преокрене утакмицу.

3. Кристијан Вуд објашњава зашто је остао у стартној постави

Шесту узастопну утакмицу, Вуд је био у стартној постави Маверикса, што је можда била његова најбоља утакмица у униформи Маверикса. Завршио је са 30 поена, осам скокова, седам асистенција, четири блокаде и две блокаде. Био је одличан играч у нападу, чак је имао и неколико кључних дефанзивних поседа, показујући да је више него спреман да уложи напор на овој страни паркета. Вуд је имао 15 поена у првом полувремену, што је био главни разлог зашто предност Лејкерса никада није била већа него што је већ била, а наставио је солидну игру и после прекида.

Био је то савршен тренутак да Вуд изведе тако невероватан наступ, с обзиром да је сада Испуњава услове за продужење уговора на четири године од 77 милиона долара. Вуд је у последњој години уговора и требало би да овог лета постане неограничено слободан играч, али ако Маверикси желе да држе великог човека подаље ове сезоне, потписивање уговора са њим сада може бити најбоља опција, јер ако наставља да се побољшава цена ће само расти. А имајући у виду како су се ствари испоставиле са Џеленом Бронсоном, где је Далас могао да му понуди продужење уговора на половини сезоне, али је пропустио прилику, само да би је изгубио од Никса као неограничено слободан играч прошлог лета, можда неће желети да се то догоди. опет, ако је њихов план да задрже Воод.прошла ову сезону.

READ  Мицхаела Схиффрин одговара критичарима након разочаравајуће олимпијске турнеје: "Није увијек лако"