март 28, 2024

Ливерпул се поново бори да победи Лестер док Вот Вајс постиже два аутогола |  Премијер лига

Ливерпул се поново бори да победи Лестер док Вот Вајс постиже два аутогола | Премијер лига

Ливерпул је завршио годину коју ће памтити вечером коју би Воут Фаес волео да заборави. Обично уверени дефанзивац Лестера постигао је два своја застрашујућа гола, дајући тиму Јиргена Клопа срећну победу и задржао њихов замах у потрази за квалификацијама за Лигу шампиона.

Екипа Брендана Роџерса је повела раним ударцем Киернана Дјузбери-Хола и ретко их је сметала лоша игра Ливерпула све док Вајс није два пута погодио у своју мрежу у седам минута првог полувремена. И једно и друго је било лако избећи и предодређено им је да се појављују у класичним клиповима за специјалне циљеве у годинама које долазе. Гостујући навијачи скандирали су „3-0 за Лестер Бојсе“, уз извесно оправдање. Био је то један од њихових најбољих наступа у ноћи када су на Енфилду поново испалили своје јадно „хранити панталоне“ и „увек жртве“.

Ливерпул је био захвалан што је примио занемаривање белгијског међународног дефанзивца. Домаћини су били неправилни у поседу и пали, али се налазе на два бода заостатка за четвртопласираним Тотенхемом након четвртог места у низу. Премијер лига победа. И уз обећање да ће Коди Гакбо доћи. Нови потписи из ПСВ Ајндховена су били у публици да виде Дарвина Нуњеза који је показао још једну импресивну, али протраћену игру, Трент Александер-Арнолд импресиван током првог полувремена и Ливерпул који је напредовао после паузе, а да није био кажњен једним од својих многих примамљивих отварача.

Бразилски голман Ливерпула Алисон поставио је венац од жутог и белог цвећа у центар круга пре почетка утакмице, у част Пелеа из оба клуба. Капитен Ливерпула Џордан Хендерсон положио је још један венац у знак сећања на познатог бившег нападача клуба Дејвида Џонсона, који је преминуо прошлог месеца.

READ  Орлови против Јагуара: Ажурирања уживо, најзанимљивији детаљи утакмица, резултат

Клоп је задужио своје играче да почну са истим интензитетом и интензитетом који је омогућио победу над Астон Вилом на Дану бокса. Ране борбе Лестера забележене су против Њукасла истог дана, када су заостајали са два гола у размаку од 10 минута. Али толико о најбоље припремљеним плановима. Управо је Лестер, кога је Роџерс позвао на слободан дан да анализира своје неуспехе на Дану бокса, био позитиван, снажан и енергичан од звиждука. Повели су после четири минута када је Дјузбери-Хол у потпуности искористио сузу у централној одбрани Ливерпула.

Везиста Лестера је имао много посла након што су Харви Барнс и Патсон Дака у комбинацији одбили ударац Денија Ворда. Са лакоћом је клизио око Хендерсона и одједном, са Вирџилом ван Дајком и Џоелом Матипом намамљеним са позиције, појавио се провалиј. Дјузбери-Хол је прописно прошао и убацио победнички гол поред Алисона у гол Коба.

Ливерпул је био тренутно шокиран. Њихово успоравање је трајало дуже. Клоп је направио једну принудну промену од Виљине победе, а Харви Елиот је заменио Фабиња, чија је жена добила порођај непосредно пре почетка утакмице. Контраст у учинку је био оштар, с тим да Ливерпулу недостаје кохезија и тако јефтино одустаје од поседа.

Кирнан Дјузбери-Хол даје Лестеру рано вођство. Фотографија: Царл Реисен/Реутерс

Лестер је изгубио Даку због ране повреде задобивене приликом покушаја да затвори Алисонову елиминацију. Нападача је заменио Џејми Варди, који је замало одмах ударио када је пробио десну страну и убацио фину лопту ка Барнсу на даљој стативи. Улетео је Александар Арнолд уз живахно пресретање. Након корнера који је извео Ајозе Перез, импресивни Вилфрид Ндиди је остао незапажен на задњој стативи, али је Алекс Окслејд-Чемберлен скренуо лопту главом.

READ  Викингс и ЦБ Бајрон Марфи договорили су услове двогодишњег уговора

Нуњез је покушао да унесе преко потребну опасност у игру Ливерпула, а Мохамед Салах се приближио после једног плена уругвајског репрезентативца. Иначе Роџерсов компактни тим је одахнуо. Улазе Фаес, и заиста необјашњива имплозија.

Ворд је већ прекорио дефанзивца Лестера што га је дојавио на ближој стативи када је дошао да узме лопту када је Алекандер-Арнолд центрирао на исто место. Голман Лестера је јасно викнуо на лопту. Вајс није слушао, или није довољно веровао свом гарду, и испружио је ногу да очисти место. Успешно је послао лопту горе и преко Варда, који се уплашено окренуо да би видео како се несрећно испуцавање пољубило у даљну стативу и вратио Ливерпул на ниво.

Ту срећи домаћих и Вајсовој бламажи није био крај. Неколико минута касније, Нуњез је одигран на голу уз паметан додир Окслејд-Чемберлена. Нападач је савладао Варда који је напредовао одличним ударцем који је отишао поред гола и погодио стативу. Вајс је први стигао на лице места да разјасни ствар. Изрежите у његовом горњем углу. Био је то фарсичан и комичан завршетак првог полувремена, иако нико из Лестера није видео смешну страну.

Коп је узвикивао „пуцај“ кад год је белгијски репрезентативац имао посед у другом полувремену, али је избегавао нежељени хет-трик. Хендерсон је био близу додавања трећег поготка када га је убацио Александер-Арнолд без обележја у казненом простору. Салах је лоше извео далеко када је проиграо изврстан угао Нуњеза, који је подигао одличну шансу преко Вардове пречке када га је заменик Наби Кеита пронашао у простору. Чувар Лестера је такође демантовао Салаха прстом након несебичније акције Нуњеза.

Лестер је имао шансе и у отвореном другом полувремену. Најбољи је припао Дјузбери холу када је утрчао у још једну празнину у одбрани Ливерпула и дочекао центаршут Тимотија Кастања само да би његов ударац главом погрешно изговорио. Седам невероватних минута из Фаеса их је скупо коштало.