април 20, 2024

НБА је признала да су судије пропустиле 7 позива у завршници Маверикса Лејкерса, али не и број 1 који је разбеснео Леброна Џејмса

тхе Даллас Маверицкс Он је у четвртак постигао једну од њихових најдраматичнијих победа у сезони са Двострука победа у продужетку Лос Анђелес Лакерсиако не без неких контроверзи на том путу.

Ова контроверза није ублажена када је НБА објавила свој најновији извештај следећег дана.

Ниједан тим није био одушевљен суђењем утакмице, али Лејкерси су били посебно љути када се њихов повратак приближио завршетку утакмице у регуларном делу. Највећа тачка спора је био потенцијални победник крилног играча Лејкерса Трој Браун млађикоји су Маверикси забранили Тим Хардавеј мл. Да пошаље утакмицу у продужетке.

Леброн Џејмс Посебно је био љут. за сваки ЕСПН-ов Даве МцМенаминБраун је дао дипломатски одговор новинарима у свлачионици Лејкерса после утакмице, али када је извештач наставио са објашњењем судије Џошуе Тивена – конкретно да је Хардавеј само „Висина од пет додира“, што је легално – Џејмс је ушао са 20 стопа:

„Не, то није у реду“, рекао је Џејмс снажно да би сви у просторији чули. „То је погрешно. Шта год да је.“ [Brown] Каже, погрешно је. То је еклатантно срање, и требало је да га прозну.“

Нису речи човека срећног да изгуби утакмицу 119-115 и пада на 19-23 у сезони. Био би то погодак утакмице чак и са савршеним управљањем, јер је Лук Дончић погодио три поена у последњем минуту и ​​изнудио и први и други продужетак.

НБА је потврдила да је пресуда прекинута дан касније, само не на начин на који су се Џејмс и Лејкерси надали. Још два минута извештаја Невероватних седам позива и ниједан пропуштени позив идентификовали су званичнике у последња два минута правила и продужетака, али су они осигурали да је без позива на Хардавеја валидан.

READ  Предсезонска утакмица 2022 2 Стеелерс вс Јагуарс уживо ажурирање и дискусија о теми - прво полувреме

Подржавајући НБА тумачење Тифинових коментара после утакмице:

Хардавеј Јр. (ДАЛ) легално изазива покушај скока Брауна млађег (ЛАЛ) и хвата лопту. Сваки контакт „дај пет“ сматра се случајним.

Ако Лејкерси желе нешто да се љуте, лига је признала да су званичници пропустили два позива у истом поседу на крају првог продужетка. На мање од 15 секунди до краја, Џејмс је кренуо ка кошу док га је чувао Дончић, али га је изблокирала асистенција. Цхристиан Воод. Борба за лоптом је довела до тога да је Дончић повратио и изнудио дупли продужетак.

У извештају Л2М, НБА је навела да је Вуд „иницирао контакт са Џејмсовом левом руком пре него што је блокирао ударац“, док је Дончић иницирао контакт са Џејмсом. Ваине Габриел, што „утиче на његову способност да контролише скокове“. Углавном, два фаула су потрошена у једном ударцу.

Наравно, и Лејкерси су имали користи од неких незгода. Свих пет других пропуштених позива у извештају пријављено је Лос Анђелесу, а власник Маверикса Марк Кубан описао је наступ као „Најгора званична утакмицана Твитеру.

Леброн Џејмс је рекао неколико речи званичницима након што су Лејкерси изгубили у дуплом продужетку од Маверикса. (Фото: Кеворк Дјансизиан/Гетти Имагес)