април 25, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Новак Ђоковић води Србију у полуфинале Дејвис купа

Новак Ђоковић је победом у синглу и дублу против Казахстана довео Србију до полуфинала Дејвис купа.

Победом Русије над Шпанијом Србија је ушла у осмину финала као један од два најбоља другопласирана у групи, а морали су да се врате поново након што су изгубили у епској борби против дебитанта Мјомира Кекмановића од Мајкла Кукушкина.

Али Ђоковић је изгледао пријатно са Александром Публиком, који је тада, заједно са Николом Касиком, победио Андреја Колубова и Александра Нетовјашова, јер је Србија две године раније закопала дух емотивног четвртфиналног пораза.

Том приликом, Ђоковић и Виктор Троики – сада капитен тима – пропустили су златне шансе за победу у одлучујућем дублу против Русије, и пролили сузе на конференцији за новинаре после меча.

Када Кекмановић није успео да узме четири меч лопте 7-6 (5) 4-6 7-6 (11) са Кукушкином у трајању од три сата и 18 минута, можда су схватили да то неће бити њихова ноћ.

Кекмановић је био на ивици да добије сет са 5-3, 40-15, али је Кукушкин прекинуо инспиративну игру, а затим је у тај-брејку спасио још две меч лопте и коначно добио своју пету шансу.

Овај 33-годишњак је задовољно изашао на терен, док је Кекмановић фрустрирано разбио своју превару и потом рекао: „Имао сам и раније неколико тешких мечева, али то је дефинитивно најтеже од свега“.

Што се тиче Ђоковићеве снаге, то је била значајна победа за Казахстан, а светски број 1 Меркјури је изједначио ниво своје земље са 6-3 6-4 против јавности – 18. узастопна победа у синглу 20 пута. Гренд слем шампион у синглу.

READ  Српски званичници кажу да су владини тестови Новака Ђоковића валидни

Двојац Ђоковић и Казик изгубио је од Немачке у мечу дублова који је загризао нокте, а Голубев и Недовичов су имали темпо када су поново ударили и освојили други сет, али је српски пар преокренуо ток у своју корист и освојио 6. -2 2-6 6-3 победа.

И играчи и Тројанци су имали узбудљиво славље, а са нестрпљењем очекују полуфинале против Хрватске у петак.

Говорећи на суду, Ђоковић је рекао: „Поносан сам на своју борбеност. У другом сету смо имали мали пад, али смо успели да се опоравимо. Почетак трећег сета је важан. Поносан сам на Николу, поносан сам на овај тим, мислимо да смо заслужили полуфинале.