март 28, 2024

Новак Ђоковић два пута је победио Србију и Казахстан у четвртфиналу Дејвис купа

Мадрид – Након што је у групној фази морао да игра у празној арени, Новак Ђоковић Дејвис је поново навијао пред навијачима Купа.

Ђоковић је у среду нахранио одушевљену публику од самог почетка, победивши Казахстан са 2-1 на стадиону у Мадриду и одвео Србију у полуфинале.

Ђоковић, на врху листе, оживео победивши Србију у четвртфиналу Алекандер Публиц У директним сетовима у свом појединачном мечу, тада се удружио са Никола Козић Победили су у одлучујућем дублу резултатом 6-2, 2-6, 6-3 Андреј Колубев И Александар Недовишов.

Србија је у Аустрији одиграла тимске утакмице без навијача због заразе корона вирусом.

„То чини огромну разлику“, рекао је Ђоковић, док је наставио да се окреће према публици да слави током својих мечева. „Навијачи такође имају разлог за професионални тенис. Играње пред навијачима је веома важно. Они нам дају велику енергију и мотивишу нас да покушамо да играмо боље на терену. Немамо навијаче у Инсбруку. била је сасвим друга ситуација.

Србија је ушла у посљедњу четворку први пут од 2017. године и у понедјељак ће се суочити са Хрватском након Италије.

Тим је победио Србију са 2-2 и 5-3 у трећем сету дубла и пласирао се у пето полуфинале такмичења.

Србија се пласирала у осмину финала као једна од прва два другопласирана из шест група. Немачка је завршила на другом месту у групи у којој је била и Аустрија.

Србија је изгубила од Русије у четвртфиналу првог издања финала Дејвис купа 2019. године. Своју једину титулу освојила је у финалу против Француске 2010. године, а завршила је на другом месту 2013. против Чешке.

READ  Василије Мицић је ван терена због болова у зглобу и Србија - Грчка

Ђоковић је морао да добије свој сингл меч Микхаил Кукусхкин Поражен Мјомир Кекмановић У почетку.

Ђоковић је победио 36. Публик по једном у сваком сету и победио са 6-3, 6-4 и продужио свој низ појединачних победа у Дејвис купу на 17 мечева. Удобно је добио своја прва два меча у овогодишњем издању ажурираног тимског турнира.

Ђоковић је на мадридском стадиону имао укупно 11 брејк лопти за сат и 18 минута.

Кукушкину, 182. месту, било је потребно више од три сата да победи 69. Кекмановића са 7-6 (5), 4-6, 7-6 (11). Спасао је четири меч лопте, укључујући две у одлучујућем тајбрејку.

Кукушкин се поделио у другом сету, али се Кекмановић вратио и освојио четири узастопна гема у мечу након што је променио своју пету сет лопту.

Кекмановић је брзо кренуо у одлучујући сет, али није успео да поведе са 4:0 користећи пет брејк шанси које је имао. Затим је изгубио две меч лопте резултатом 5-3 пре него што је убачен у тај-брејк. Српкињи је била потребна медицинска помоћ при резултату 5-4, али је могао да настави.

Кукушкин је сачувао још један пар меч лопти у тајбрејку и искористио пету шансу да запечати победу.

Зато желимо Дејвис куп“, рекао је Кукушкин. „Поносан сам што играм за своју земљу и што играм за Казахстан. Било нам је важно. Веома сам узбуђен.“

Казахстан је последњи пут изгубио од Хрватске 2018. године – након што је шест пута стигао до осмине финала у свом првом полуфиналу. Ове године његов тим је победио Шведску и Канаду, заузевши друго место 2019.

READ  Први балкански акросоларни пројекат слетео у Србију

Виктор Троки Као капитен Србије дебитује две године после последњег наступа као играч.

Иако домаћин Шпаније није прошао сцену, за четвртфинале је то био углавном препун мадридски стадион. Шпанска престоница била је једини домаћин групног такмичења 2019. године, али овог пута Инспроок у Аустрији и Торино у Италији такође су били домаћини турнира. Мадрид ће бити домаћин и полуфинала и финала.

Нова локација за следећу годину биће објављена у недељу.