март 28, 2024

Beogradska Nedelja

Најновије вести из Србије на енглеском, најновије вести о Косову на енглеском, вести о српској економији, српске пословне вести, вести о српској политици, балканске регионалне вести у …

Победник УС Опена Карлос Алкараз пропустиће Аустралијан опен због повреде

Али политика аустралијске владе се променила, сада дозвољавајући невакцинисаним странцима да уђу у земљу, чак и без изузећа. Ђоковић, деветоструки шампион Аустралијан опена у синглу, ове године се вратио у Аустралију и дочекао најтоплије до сада на путу до полуфинала премијерног турнира у Аделаиду ​​ове недеље.

Упркос томе што је Алкараз завршио сезону на првом месту и постао најмлађи човек који је то успео, Ђоковић је 2022. завршио на брзака, освојивши своје шесто АТП финале. Био је то тријумфални крај његове најчудније и најтурбулентније сезоне, пошто га је његова рањива ситуација спречила да се такмичи у два велика турнира (Отворено првенство Аустралије и УС Опен) и четири Нортх Америцан Мастерс 1000 такмичења. Он такође није добио ниједан ранг поен за освајање Вимблдона због одлуке Турса да уклони бодове за пласман на турниру у светлу њихове забране играња руских и белоруских играча.

Упркос овом великом спортском хендикепу, Ђоковић је и даље пети и био је фаворит за освајање Аустралијан опена чак и пре него што се Алкараз повукао. Али одсуство Шпанца убија примамљиву перспективу генерацијског дуела под владајућим бројем 1 и најдужим шампионом.

35-годишњи Србин Ђоковић води мушку листу већ 373 недеље и има шансу да поврати то место освајањем своје 10. титуле на Аустралијан опену.

Алкараз, који је прошле године стигао до трећег кола у Мелбурну, овог пута ће морати да посматра са дистанце и да се ојача на дуге стазе у све изазовнијој гимнастици светске класе која је постала још изазовнија током кратке ван сезоне.

Имао је да ужива у 2022. години, освојивши пет титула у синглу и сервирајући лавину материјала за клипове на друштвеним мрежама својим ваздушним стилом пуним акције и смислом за изненадну, запањујућу промену темпа: често громогласан форхенд праћен вештим волејем. Такође је био атлетски, додељивао је поене противнику и користио је сумњи у више наврата.

READ  Како се Ливерпул остварио сан, а Виљареал се срушио

Али јасно је да је његова живахна каријера узела психички и физички данак. После победе на УС Опену, победио је у само шест од својих десет наредних мечева у синглу, не успевши да дође до другог финала. Такође је изгубио мечеве на Екпо-у у Абу Дабију у узастопним рундама од Андреја Рубљова и Рода.

Његова издржљивост, за разлику од његовог сјајног талента, за сада је под знаком питања.