април 20, 2024

Ренџерс јуриша на урагане и форсира игру 7 у Каролини

Ренџери треба да победе само једном.

Након што су Ренџерси победили Харикене са 5-2 у суботу увече у парку у 6. утакмици другог кола плеј-офа серије — четвртог елиминационог такмичења ове пост-сезоне — пласираће се у финале Источне конференције први пут од седам године ако победе у 7. утакмици у понедељак увече у Каролини.

Бруинси нису могли да победе у Ролију, Северна Каролина, пошто су Харикени на свом терену постигли резултат 4-0 у серији првог кола, која је такође трајала седам утакмица. Ренџерсима то није пошло за руком у своја три досадашња покушаја у серији.

Али Ренџерс би требало да буде први тим који ће ове постсезоне довести Харикене кући како би заслужио шансу да се освети за свој последњи пораз на конференцији 2015. од Лајтнинга.

Каролина по други пут није успела да оствари серију у гостима у 6. утакмици и сада има 0-6 у гостима у овој постсезони.

Ренџерси су били тим у мисији Пуцк Дроп и навијачи парка су уживали у томе. Када је Баркли Гудро шокантно изашао на загревање пре меча и коначно најављен као почетак (помоћни нападач је пропустио 11 претходних утакмица због сумње да је сломљен скочни зглоб), урлици су орили. То је лако могла бити највиша висина у згради целе сезоне.

Филип Шитл победио је Анту Ранту за један од његова два гола у победи Ренџерса од 5-2 у шестој утакмици над Харикенсима.
Гетти Имагес

Филип Цхитил, који се састао са колегама из Кид Лине-а, Алексисом Лафренијером и Каапо Какком, постигао је два гола. Ренџерси су постигли два гола од Мике Зибанијада и Артемија Банарина, који је постигао свој први резултат у серији на 7:43 у трећем полувремену и постигао резултат вечерас.

READ  Повреда Ђаниса Антетокунмпа бацила је мрачну мрљу на победу Бакса над Селтиксима

Чак је и поседовање рока за трејд од стране Тајлера Мота ушло у акцију, отворивши гол у првом полувремену са два гола Ренџерса, што је дало тон том голу на почетку.

И голман Игор Шестеркин је био изванредан са низом од 37 одбрана, две асистенције и два минута казнених ударца у својој седмој победи у плеј-офу. Постао је тек други голман у историји плеј-офа Стенли купа који је постигао асистенције и пенал на истом мечу, придруживши се Тому Барасу, који је то учинио 1993. године са Пингвинима.

Навијачи Ренџерса славе након гола током своје шесте победе у утакмици.
Јасон Сзенес

У прва два периода у суботу је постигнуто више голова него у било којој другој утакмици у низу. Упркос заостатку од 2-0 почетком другог полувремена, Харикенси су успели да одговоре на оба Читилова гола за Ренџерс средином утакмице.

Након што је чешко крило раније у том периоду откинуло један десни круг, бивши дефанзивац Ренџерса Брејди Скаји успео је да заустави урагане на табли после отприлике минут и по. Онда се Цхитил смрзнуо са прљавим дупетом и постигао 4-1 на 6:47 секунде. Међутим, Винцент Троцхек је касније средио скок и одвукао Каролину преко два главом у други брејк.

Шестеркин и Ренџерси су закључани од почетка. Урагани су у почетку више личили на малу кишу него на олују, али су гости саставили неке загушљиве делове које је Честеркин морао да савлада током целог меча.

Звездашки голман је у првих 20 минута постигао 15 одбрана, током којих су Ренџерси успели да поведу од 2:0.

У савршеној секвенци за Ренџерсе, Шестеркин је затворио врата након распада Себастијана Ахоа пре него што је Моте постигао гол на другом крају и повео са 1-0 за мање од 7 минута. То је довело до тога да су навијачи Гардена ушли у меч више него што се чинило. почетак.

READ  Маркус Строман из Цубса починио је први прекршај у МЛБ-у

Када је Брендан Смит ухватио Лаврињера високим штапом како би убрзо потом послао Ренџерсе у снагу, Зибанијад је глатким покретом погодио мрежу која је савладала голмана Каролине Анту Ранту. Са резултатом 2-0, Зипанегад је постао први Ренџерс који је постигао голове у четири узастопне утакмице откако је то учинио Брендан Шанахан 2007. године.