март 29, 2024

Рукометно Европско првенство 2022.: Најбоља Хрватска победила Србију у мечу који се мора победити

(Фото кредит © Јозо Чабраја / колектифф)

Изузетан учинак Хрватске на Европском првенству у рукомету за мушкарце 2022. у Мађарској у суботу је означио значајну победу против Србије.

Након пораза од Француске у првом мечу групе, изабраници Хрвоја Хорвата су то морали да добију.

Са великим хрватским тимом на трибини у пуном гласу, Хрватска је рано слетела и рано повела са 3-0. Они ће пустити Србију у игру и након нерешеног резултата оба тима ће разменити голове у првих 20 минута.

Србија је могла да поведе на крају првог полувремена, али је Хрватска постигла три одговора и повела са 11-9.

Голман Мет Шуњић направио је две важне одбране почетком другог полувремена, а Иван Кубић је помогао Хрватској да повећа предност на другом крају.

За само 10 минута до краја, Хрватска је повела са 19-15 са 4 гола, а њихова журба и одбрамбени систем отежавали су Србији да се врати у игру.

Хрватска је на пет минута до краја повела са три гола и без попуштања победила са 23-20.

Хрватска, која је са Србијом постигла два бода, заостаје два бода за Француском и сада се игра са Украјином у финалној утакмици групе у понедељак, 17. јануара. Уколико Француска победи Србију, победа је загарантована у другом колу.

Хрватска, која је прошле године била у финалу, игра на 15. Европском првенству.

READ  Невладине организације против плана ЕК да омогући безвизни приступ грађанима Косова са српским пасошима