април 23, 2024

Србија захваљује Доминиканској Републици Марјановићу и трци у четвртом кварталу – ФИБА олимпијски квалификатор Београд, Србија 2020

Београд Србија) – Србија је снажно завршила у уводном мечу ФИФА-иних олимпијских квалификација у Београду, победивши Доминиканску Републику са 94-76. Иако су Срби коначно имали бодовни душек, победа није била лака.

Србија је ушла у закуцавање, постигавши вођство од 10-2 преко шест Бопана Марјановића, Огењена Топрика и Немање Јелице у првих десет поена. Али Доминиканци су одговорили. Предвођени Вицтором Лизом и Келвисом Соланом, вратили су се и повели прво 46-45, два минута пре одмора. Сви су изграђени 47-47 након врло интензивног првог полувремена.

До краја треће четвртине, Срби су пронашли своју најбољу одбрану, енергију и нападачки ритам, док су овај замах подизали на четврту. Победа над Доминиканском Републиком са 29: 10 у последњих десет минута меча даје им самопоуздање за напредак у олимпијским квалификацијама.

Прекретница: На почетку четврте четвртине главни тренер Србије Игор Кокосков прешао је на регионални одбрамбени програм како би помогао свом тиму да напредује до кључног вођства од 9: 0. Од тада је Србија стекла предност која ће се само повећавати до последњег зујања.

Гаме Хероес: Бопан Марјановић је био сјајан у дабл-даблу, постигао је 18 поена и ухватио 10 скокова за укупан учинак и минус од 27. Био је 7-у-12 у боји и 4-оут-4 у низу. Филип Петрушев је додао 17 поена, док је Василије Мике додао 16 поена и пет пута.

Статистика не лаже: Очекивано, Србија је доминирала поенима са 58-24 боје, али није искористила рестаурацију јер је постојао план (43-37). „Орлови“ су их узели 24, углавном у четвртој четвртини, када су брзе брејк лопте такође играле значајну улогу, у поређењу са само девет из Доминиканца.

READ  Косовски Срби су погођени порезима, са ограниченим повлачењем након валутног ембарга

Рекли су:

„Тешка је утакмица за нас. Ово је први пут да играмо заједно. Неки момци су почели да раде са тимом пре два дана. Дакле, није лако. Не можемо да освојимо имена на терену. Игра је била управо оно очекивали смо. Добра ствар је што смо побиједили, важно је. Не мора бити уредно и уредно, али то мора бити учињено. Учинили смо то вечерас. Много грешака је на нашој страни и морамо поправити њих. Сигурно је дуго лето да бисмо могли да играмо толико утакмица, овај пут је „клик“ сишао са клупе, игра Дошла је од људи који су одлучили да победе „, Главни тренер Србије Игор Кокосков.

хттпс://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=63фио8рАнфУ