април 19, 2024

Србија је победила ВББ Кину и пласирала се у полуфинале на Олимпијским играма у Токију 2020

Србија је резултатом 2: 13 победила Кину са 7: 0 77-70 У уторак увече у Саитама Супер Арени у Јапану и пласирајте се у полуфинале Олимпијских игара 2020.

Србија је ставила Кину у покушај 0 -6. Ли Менг је три пута пропустио кинески дефицит са 31 секундом до краја утакмице. Србија је раскинула уговор са линије слободних бацања за 4 од 3. Сонза Васик (16 поена, 10 скокова) је током трке био 4 за 4 са линије.

Још један кључни низ довео је Србију испред у игри. Пало је на победу од 12-0 над Кином 12-0 да би се отворио гол. Вођство од 12: 0 донело је Србији три поена предности на 6:03 и од тог тренутка утакмица је била близу.

Ана Табовић (13 поена, шест асистенција, три крађе) освојила је шест поена у уводној утакмици четврте четвртине, од којих су пет биле чисте утакмице. Она је направила тројку са преосталих 8:16, а затим је Невена Ђоновић помогла Табовићу да украде 20 секунди касније током брзе паузе.

Јелена Броокс је убрзала Србију са 18 поена, док је Схао Динг постигао 17 трчања. Динг је играо за Миннесота Линк 2019. Њујоршки центар за слободу Хан Соо додао је 15 бодова и седам табли за Кину, док је Ли Иуверу имао 12 и шест.

Србија је остварила промет од 23 од 14 крађа и Паинт је победио у бици 42-26. Победио је упркос распуцавању 11 у 18 у поређењу са кинеским покушајем 18 у 21.

Србија и Кина су на осмом, односно деветом месту у свету. Србија ће се у полуфиналу састати са Сједињеним Државама 40 минута после поноћи у петак по подне. По други пут заредом вратила се у полуфинале освојивши бронзу на Олимпијским играма у Рију 2016. године.