април 19, 2024

Србија је у квалификацијама за Европу победила Катар

2. септембар 2021 – 8:37

Катарац Хассан Ал Хаидос хвата лопту са Србином Страхињом Павловићем током јучерашњих европских квалификација на стадиону Нагерте у мађарској Депресији. Слика: КФА

Србија је јуче у квалификацијама за Европу победила Катар са 4: 0 на стадиону Суседство у мађарској Депресији.
У домаћој арени Ал Аннабија, аутоголом Поолема Какија истакнуо је Србина у другом минуту меча. Душан Вилаховић (60) и Никола Миленковић (85) постигли су погодак у другом полувремену утакмице, која је одиграна без гледалаца због протокола Ковит-19.
Јовић Цоле, Србија, заузео 29. место у ФИФА -и, погодио је у доњем десном углу од центра кутије, стопама тренера Драгона Стојковића.
Неколико минута касније, Ка грешка Ки је опалио преко 35 метара да исправи своју грешку, али га је српски дефанзивац Фредрак Рајковић спасио у доњем левом углу. И Алмос Али је покушао да постигне погодак шутем изван казненог простора, али је Ракјовић блокирао покушај.
Лука Јовић и Пхилип Јурицик покушали су са много проблема постићи гол за Катар, али голман Ал Аннабија Саад Ал Схееп преварио је публику.
Када је поново почело, Педро Мигуел је постигао погодак уз помоћ Алмоиса, али је његов покушај осујећен у центру гола пре него што је Србија Влаховић додала трећину. Након додавања Јуришића, Вилховић је ударцем лијевом ногом из средишта шеснаестерца пољубио доњи десни угао мреже.
Алмос и Мохаммад Вад су у 68. минуту неколико пута покушали постићи погодак у два различита догађаја, а оба нису успела уз помоћ азијског играча Акрама Афифа. Алмос је шутирао из тешког угла по левој страни, али је лопта одлетела близу десне стативе, а Ват је избио лопту споља, али је то одбранио Ракјовић.
Србија је уговор закључила четвртим поготком, Миленковић је са центра петерца гурнуо лопту у мрежу.
Јучерашњи пораз био је први пораз Катара од Србије, гдје је освојио три од претходна три сусрета и освојио један.
Домаћини Светског првенства у фудбалу 2022. године, шампиони Азије Фелик Санцхез, већ су се пласирали на Светско првенство. Катар настоји акумулирати искуство играјући против водећих тимова у Европи у квалификацијама.
Мушкарци Санчеза следећи пут играју са Португалом у суботу на истом терену.