април 19, 2024

Српски мушкарци једу ајкуле у ватерполу

Актуелни мушки олимпијски шампион у ватерполу Србија прерано је поделила Аустралију пре него што је окончала правило 14-8.

Пре два дана велика туга хрватских ајкула била је далека успомена на касну утакмицу у четвртак увече.

У првој четвртини Аустралија се заглавила у нокауту и ​​постала појас 6-0.

Тренер Елвис Фадовић расписао је рок за 4: 0 и жестоко разговарао са својим тимом, али то није имало ефекта.

Ајкуле су се сложиле око још једног циља који ће почети у другој четвртини пре отварања рачуна.

Било је 10-1 на паузи и 11-3 на крају.

Аустралија је у последњој четвртини зауставила труљење победивши Србију са 5-3, али је нанета штета и никада нису видели могућност чудотворног повратка.

Ајкуле су пале на четврто место у Групи Б са резултатом 1-2, и са следећим противником неће добити олакшање.

У суботу играју са Шпанијом, водећи свој тим са скором 3: 0.

Србија је у потпуности искористила грешке Аустралије, постигавши шест голова из седам покушаја кроз повер -плаи, док су се Ајкуле вратиле са само девет до четири.

Снажну игру имао је и голман Бранислав Митровић са осам одбрана.

Душан Мандик постигао је четири гола из пет покушаја да предводи Србију, док је за Аустралију два гола постигао Блаке Едвардс.