март 29, 2024

Сунси против Вориорса: Клаи Тхомпсон је први пут у каријери искључен у поразу Голден Стејта од Финикса 134-105

ЦНН

Звездашки бек Клеј Томпсон добио је отказ први пут после дуго времена НБА Његова каријера у Стормију Голден Стејт Вориорса, поразу од Финикс Санса са 134-105 у уторак.

У трећој четвртини слатког пораза од Тхе Сунса, Томпсон и Девин Букер из Феникса могли су се видети како размењују речи једни са другима док су се живци распламсали.

Према Букеру после утакмице, Томпсон је више пута ликовао Букеру да је имао четири НБА прстена у којима су се два сандука ударала и кретала један на другог. Сунси су три пута у историји франшизе стигли до финала НБА лиге, али још увек нису освојили НБА титулу.

Обојица су добили техничке грешке као резултат сукоба. Томпсон је бурно реаговао на судије, добио је другу техничку грешку и касније га избацио из меча.

Томпсоново прво искључење било је у 796. регуларној сезони НБА лиге и постсезонским утакмицама.

Након што је искључен, његов саиграч Стив Кари и један од помоћних тренера тима били су приморани на пет пута.

Док излази са терена, Томпсон се може видети како показује руком док гледа у клупу Санса, понављајући поенту коју је очигледно говорио Букеру.

Букер је након тога рекао медијима да му се свидело срање, рекавши да су њих двојица „конкуренти“.

„Волим Клеја Томпсона. Имам га већ дуго времена. Али то нас неће оправдати да се такмичимо и разговарамо једни са другима“, Букер објаснио. „Увек сам се дивио његовој игри, како игра на обе стране лопте. Очигледно, епизоде ​​говоре саме за себе.“

У тренутку искључења Томпсона, Вориорси су били само шест поена заостатка. Међутим, Санси су од тог тренутка контролисали меч и Голден Стејт није успео да смањи заостатак испод 12 поена до краја меча.

READ  Оснивач Пантера Џери Ричардсон преминуо је у 86. години

У трећој четвртини ватреног меча изречено је седам техничких грешака, укључујући играче Феникса Криса Пола, Дендера Итона и нападача Вориорса. Драимонд Греен Тренер Стеве Керр.

„Мислим да оба тима то желе. Не мислим да је то уопште лично. Мислим да их само поштујемо. Они су шампиони“, рекао је тренер Санса Монти Вилијамс Рекао је.

„Дакле, они ће дати све од нас, јер су најбољи, тако да мислим да су многа осећања везана само за конкуренцију. Ми то уопште не схватамо лично, боље разумемо да када се све ове ствари десе морамо да се вратимо фокусирању на такмичење и покушају да победимо.“ у игри“.

Букер дели лопту против Карија током првог полувремена утакмице у Фениксу 25. октобра.

Утакмица у уторак била је пуна страсти и непријатељства, а осећало се као плеј-оф крајем сезоне.

У јеку глупости и жестоких размена, Сунси су искористили сјајно друго полувреме – укључујући серију од 15-1 – да отерају браниоца титуле.

Букер је предњачио код Санса са 34 поена и седам асистенција, док су Мајлс Бриџис и Џок Лендал дали по 17 поена.

Кари је предводио Вориорсе са 21 поеном, седам скокова и осам асистенција, док је Џордан Пол додао 17 поена и пет асистенција са клупе.

Пошто су оба тима одиграла само четири утакмице у новој сезони, Санси су поправили на рекордних 3-1, док су Вориорси пали на 2-2.