март 28, 2024

Супер Србија је победила Норвешку са 2:0 и постала прва у групи Лиге нација

ОСЛО (Ројтерс) – Српски нападач Александар Митровић постигао је свој 50. међународни гол, пошто је Норвешка у уторак обезбедила прво место у Групи 4 Лиге нација победом од 2:0 и промоцијом у Лигу А.

Србија је кампању завршила са 13 бодова из шест утакмица, три испред другопласиране Норвешке, која је ремијем изборила групу. Словенија је завршила на трећем месту са шест бодова, док је доња Шведска испала у Лигу Ц са четири бода.

Норвежанин Ерлинг Холанд замало је одлично започео домаће, али је након 20 секунди његов први ударац сјајно одбранио Вања Милинковић-Савић, дајући тон разочаравајућој вечери за нападача.

Душан Влаховић је довео госте у вођство у 42. минуту када је Филип Костић повукао лопту и нападач је кроз дебеле ноге забио у мрежу.

Већ сада рекордер Србије, Митровић је удвостручио предност своје екипе у девет минута у другом полувремену прецизним финишом из додавања Ивана Илића, а замало је изједначио на секунду у 76. минуту ударцем главом.

Ударајући на препун стадион Улеваал, Норвешка је дала све од себе, али није имала такта да сломи Србију све док Холандија није имала нову шансу касније, али га је поново сломио Милинковић-Савић.

Срби се сада састају са Бахреином у финалној пријатељској утакмици, а затим против Бразила, Камеруна и Швајцарске у Групи Г на Светском првенству у Катару, а Норвешка је пропустила квалификације.

„Преузели смо контролу над утакмицом и заслужили да победимо. Имамо здраву групу која треба да дише као тим“, рекао је селектор Србије Драган Стојковић за Аренаспорт.

Голгетер Вилаховић рекао је да је његова екипа одушевљена промоцијом и да се сада радује даљем успеху.

READ  Ер Србија покреће летове за Анкару и Тел Авив

„Срећни смо што смо на врху. Напредујемо под Стојковићем и његовим нападачким стилом“, рекао је он.