април 26, 2024

ТОКИО 2020: Србија победила Кину у полуфиналу Олимпијских игара за жене

Јелена Брукс постигла је 18 поена када је Србија победила Кину у среду и пласирала се у САД или Аустралију у полуфиналу Олимпијских игара за жене.

Тимови су били врат и врат у року од два минута након што су дозволили серију личних грешака нерегуларних Кинеза и дозволили европском шампиону Србији да победи резултатом 77-70.

Соња Васић је додала 16 поена за Српкиње, а Ана Дабовић 13 поена и забележила свој други наступ у полуфиналу Олимпијаде у другој сезони.

Квалификовали су се за прве Игре у Рију 2016. године, где су у четвртфиналу победили Аустралију са два разлике, али су у полуфиналу изгубили од Шпаније, победивши Француску и освојили бронзу.

Мало је поделило оба тима са Брукиних 14 поена у првим фазама, што је помогло Србији да победи од 35-33.

Кина је у трећој четвртини постигла 14 од 25 поена да би изградила тампон од девет поена и пласирала се у финале, пре него што се Србија вратила у игру са 12 поена без одговора.

Песимистичне грешке Кине биле су у року од неколико минута од смрти, све док Васик и Табовић нису издвојили слободна бацања за игру.

Србија се суочава са тешким изазовом или против селекције САД која је освојила седму узастопну титулу или против другопласираног тима Аустралије на свету.

Домаћини Јапан играју против Белгије, а петопласирана Француска против трећег играча света Шпаније у осталих последњих осам.